Záhadné vraždy, čarodejnice a Agatha Christie v traileri na ‚The Pale Horse‘

Klasika s hororovou príchuťou.

Meno Agatha Christie naozaj nie je potrebné predstavovať, veď sa s ním stretol každý jeden absolvent základnej školy. A i keby nie, príbehy s Herculom Poirotom či so slečnou Marplovou sú tak legendárne, že sa v kolektívnom podvedomí našej spoločnosti vyskytujú spontánne a prirodzene.

Agatha Christie však bola zodpovedná aj za mnohé iné poviedky a romány. Jedným z nich je aj mysteriózny román The Pale Horse, v slovenskom preklade Plavý kôň. Ak si teraz, pochopiteľne, kladiete otázku prečo by vás mala zaujímať Agatha Christie, máme pre vás presvedčivú odpoveď.

Pripravovaná dvojdielna mini séria „The Pale Horse“ v sebe skrýva tému okultizmu a podľa traileru to vyzerá tak, že produkcia BBC One sa rozhodla „mysterióznu“ krimi klasiku obohatiť výraznejšími prvkami hororu.

Samotný príbeh je o záhadných vraždách, ktoré sa stanu bizarnejšími po tom, čo sa v topánke jednej z detských obetí nájde zoznam mien totožných s menami ostatných obetí. Medzi nimi sa však nachádza aj stále živý historik Mark Easterbrook . Ide o desivú predpoveď alebo len náhodu? Na to sa Mark rozhodne prísť sám. Keď ho vlastné vyšetrovanie privedie do domu Pale Horse, stretne sa so šialenou teóriou. Je za vraždy zodpovedné trio údajných čarodejníc?

V mini sérii The Pale Horse si zahrali Rufus Sewell, Kaya Scodelario, Madeleine Bowyer, Shelia Atim, Kathy Kiera Clarke, Sarah Woodward, Bertie Carvel a ďalší.

The Pale Horse vyjde najprv na BBC One 9. februára. Na Amazon Prime príde o mesiac neskôr, a to 13. marca.

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *