Nový ‚Saw‘ dostal oficiálny trailer

Slávna filmová séria 'Saw' pokračuje novou kapitolou s názvom Spiral: From the Book of Saw.

Hra sa ešte neskončila.

Legendárna hororová séria Saw v roku 2004 odštartovala kariéru žánrovým veteránom Jamesovi Wanovi a Leigh Whannelovi , ktorých hororové univerzum ‚The Conjuring‘ ťahá divákov do kín až dodnes. Zatiaľčo otcom Saw sa podarilo krvavý svet plný vražedných nástrah opustiť pomerne včas, pribúdajúce časti do Saw puzzle sa nedočkali tak pozitívnych ohlasov ako pôvodné filmy od Jamesa Wana či Leigha Whannela.

Séria Saw vyústila do zdajného finále v roku 2010 s filmom Saw: The Final Chapter, len aby o 7 rokov neskôr vyšiel Jigsaw, pôvodne Saw: Legacy, od bratov Michaela Spieriga a Petra Spieriga.

Ak ste si však mysleli, že my ako skupinový divák sme sa dokázali dostať zo zovretia mechanických čeľustí, máme pre vás šokujúcu správu; Saw pokračuje.

Komik, herec, producent a legenda Chris Rock bol totiž tak veľký fanúšik Saw, že sa so štúdiom Lionsgate dohodol na reštarte celej filmovej série. Nielenže si v novom Saw zahrá jednu z hlavných úloh, no sparing partnera mu bude robiť mother f*cking Samuel L. Jackson.

Prvá časť reštartu Saw nesie marketingový názov Spiral, no plný a pomerne krkolomný názov filmu je Spiral: From the Book of Saw.

Príbeh sleduje policajného veterána Marcusa (Samuel L. Jackson), svojrázneho detektíva Ezekiela „Zeke‘ Banksa (Chris Rock) a jeho kolegiálneho partnera Williama Schenka (Max Minghella), ktorí sa dostanú na čelo vyšetrovania bizarných vrážd policajtov. Nielenže si ich páchateľ značkuje symbolom špirály, no ich exekúcia podozrivo pripomína udalosti z desivej minulosti mesta, ktorému vládol John Kramer.

Spiral zrežíroval Darren Lynn Bousman (Saw II, Saw III, Saw IV, St. Agatha) a scenár napísal Chris Rock. Ten mu pomohli adaptovať Pete Goldfinger a Josh Stolberg. O produkciu sa postarali Saw veteráni Mark Burg a Oren Koules.

Vo filme si zahrali Chris Rock, Max Minghella, Marisol Nichols a Samuel L. Jackson, Marisol Nichols, Zoie Palmer, Ali Johnson, Leila Leigh a iní.

Spiral: From the Book of Saw je z produkcie Twisted Pictures, Burg/Koules Productions a v slovenských a českých kinách vyjde 18.06.2020 cez Forum Film Slovakia a Vertical Entertainment. Diváci v USA sa premiéry dočkajú o mesiac skôr.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *