Vitajte na záhadnom ostrove

Supernaturálna záhada vo filme The Isle.

Zostať uväznený na búrlivej vode, len v malom člne a bez nádeje nájdenia záchrany v podobe súše je desivá predstava. Pre trojicu námorníkov však išlo o realitu, keď v roku 1846 neurčito ďaleko západného pobrežia Škótska stroskotala ich loď po šialenej búrke. Zostali síce v kŕčoch strachu v malom záchrannom člne, no mali aj šťastie, keďže ostatných 16 členov posádky tragédiu neprežilo.

Keď po ich lícach stekali posledné morské slzy nádeje, v miznúcej hmle zazreli pevninu. Jednalo sa o malý ostrov, no veľké šťastie. Po vkročení na súš sa všetci traja vydali preskúmať ostrov a pre ich pokoj takmer okamžite narazili na ostrovných obyvateľov. Na ich počudovanie ich však bolo málo. Pevninu osídľovali len štyria ľudia – pracovník v prístave, farmár, jeho neter a čudáčka.

Pochopiteľne, od počiatku ich návštevy traja prežívši nechceli nič viac, než sa vrátiť k svojim rodinám domov, no sľúbená loď na ostrov ani po niekoľkých dňoch nedorazila. Ich podozrenia neutíšila ani čerstvo spoznaná nedávna história ostrova, ktorá je pokreslená záhadným zmiznutím mladých mužov. Akoby toho nebolo málo, na ostrove žije legenda o Siréne milujúcej stroskotancov.

A teraz si predstavte to peklo, keď z trojice stroskotancov zostane len jeden. Čo sa stalo dvom jeho priateľom? Čo sa deje na celom ostrove?

Horor The Isle zrežíroval Matthew Butler Hart za scenáristickej pomoci Tori Butler Hart. Vo filme si zahrali Conleth Hill, Alex Hassell, Fisayo Akinade, Tori Butler Hart, Alix Wilton Regan, Graham Butler, Dickon Tyrrell, Emma King, Joe Banister a Ben Lee.

The Isle vznikol za produkcie Fizz and Ginger Films a v spolupráci s Great Point Media sa dočká svetovej premiéry v USA 28. januára na festivale Irvine International Film Festival. V UK sa film objaví 3. marca tohto roku na filmovom festivale Manchester International Film Festival.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: