Preskočiť na obsah

Záhadná Rovnodennosť nastane koncom roka na Netflixe

Pred 21 rokmi sa stalo niečo nevysvetliteľné.

Máte pripravené „bublinové“ plány do očakávaného (ne)uzamknutia krajiny? Nie? Nuž, máme pre vás dokonalý tip. Čo tak na záver roku zmiznúť do záhadného sveta pripravovaného seriálu Rovnodennosť (Equinox)? Mini-séria dánskej produkcie bude pozostávať zo šiestich epizód, inšpirovaných populárnym podcastom Equinox 1985 a ponúkne desivú záhadu na rozlúštenie. Seriál sa dočkal oficiálneho traileru, no písali sme o ňom pred necelým mesiacom pri príležitosti prvého teaseru.

Záhadou je bizarné zmiznutie 21 študentov v roku 1999. Medzi nimi sa nachádzala aj Ida, staršia sestra vtedy 9 ročnej Astrid. Odvtedy si so sebou nesie každým rokom ťažší batoh žiaľu a nevysvetliteľnej úzkosti. Nočné mory sa stali jej bežnou súčasťou, možno aj preto sa (pod)vedome obliekla do kariéry moderátorky nočnej rádio show. V jednu na pohľad normálnu šichtu sa však stane niečo, o čom naozaj nikdy nesnívala. V slúchadlách zaznie hlas Jakoba Skippera, mysterióznym tónom tvrdiaci, že vie, čo sa v deň pred 21 rokmi skutočne stalo. Bol tam. Je jeden z nezvestných študentov a poznal Idu. To je však všetko, čo sa Astrid dozvie. Pri snahe nájsť Jakoba zistí, že nedávno za záhadných okolností umrel. Astrid sa však má po rokoch čoho konečne chytiť a tejto šance vysporiadania sa s tragédiou sa len tak ľahko nevzdá.

Mini-sériu napísala Tea Lindeburg. Zahrali si v nej Danica Curcic, Viola Martinsen, Karoline Hamm, August Carter, Ask Emil Mossberg, Alexandre Willaume, Hanne Hedelund, Lars Brygmann.

Rovnodennosť (Equinox) je z produkcie Apple Tree Productions a vyjde na platforme Netflix 30. decembra 2020.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *