Odložený ‚Candyman‘ láka na augustovú premiéru v kinách

Candyman konečne príde do našich kín.

Pred zrkadlom zvoláme hák.

Spomínate si ešte na film Candyman, ktorý mal vyjsť minulý rok? Nehnevajte sa na seba, ak odpoveď znie „nie“. Vie byť pomerne náročné udržať si v mysli poriadok ohľadom hororov, ktoré to riskli ešte v roku 2020 a ktoré sa z finančných či ideologických dôvodov rozhodli prečkať búrku. Candyman patrí do tej druhej kategórie, a to sme o ňom písali pôvodne vo februári 2020 a neskôr v júli, kedy bol oznámený nový jesenný dátum. Ale ako to býva, človek mieni a príroda mení. Candyman sa tak posunul o viac než jeden rok a do kín príde v auguste.

Candyman, originálne horor z roku 1992 a zároveň voľná adaptácia poviedky The Forbidden od Clivea Barkerapatrí medzi najikonickejšie hororové filmy. Príbeh divákom predstavil nezabudnuteľnú legendu o Candymanovi s hákom namiesto ruky, ktorý si príde po život každého, kto vysloví jeho meno päťkrát pred zrkadlom.

Pripravovaný Candyman je duchovným nástupcom pôvodného hororu. Po roku si zaspomínajme na príbeh.

Sídliská v bytovej výstavbe Cabrini-Green od nepamäti dýchali strašidelnou legendou o vrahovi Candymanovi, ktorého stačilo pozvať rituálnym päťnásobným vyslovením jeho mena pred zrkadlom.

Dnes je však už všetko inak a kedysi chudobné štvrte vybudované pre sociálne slabších obyvateľov prešli enormnou gentrifikáciou. Na ich miestach vyrástli moderné apartmány obývané generáciou Y. Do jedného takého bytu sa nasťahoval výtvarný umelec Anthony spolu so svojou priateľkou a úspešnou riaditeľkou galérie Briannou.

Keď Anthony stretne Williama, muža pamätajúceho si nepekne desivú a tragickú minulosť Cabrini-Green, dozvie sa aj pravdu o hororovej legende Candymana. Keďže Anthony nezažíva najlepšie obdobie svojej kariéry, rozhodne sa v tvorbe umenia inšpirovať spomínanou hrôzostrašnou miestnou legendou. Tým však do svojho sveta pozve horor, na ktorý chceli všetci zabudnúť.

Film zrežírovala Nia DaCosta a scenár dali dohromady Jordan Peele Win Rosenfield. Vo filme si okrem iných zahrali Yahya Abdul-Mateen II, Colman Domingo, Teyonah Parris, Tony Todd, Nathan Stewart-Jarrett a ďalší.

Candyman je z produkcie Monkeypaw Productions, MGM a vyjde 26. augusta 2021 v slovenských a českých vďaka Forum Film. V USA vyjde o deň neskôr.

Trailer č. 2:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *