Preskočiť na obsah

Veľký mor navštívi sám diabol v horore ‚The Reckoning‘ od režiséra Pádu do tmy

Kto si pýta diabla, dostane ho.

Neil Marshall, režisér filmov ako Pád do tmy (The Descent, 2005) a Psí vojaci (Dog Soldiers, 2002) si na tento rok pripravil historický horor The Reckoning, spájajúci témy čarodejníctva, patriarchátu, náboženstva, feminizmu a „umorenej“ histórie.

Dej príbehu sa odohráva v roku 1665 v Anglicku, kedy vypukla jedna z posledných rozsiahlejších epidémií moru. Označuje sa ako Veľký mor, príp. Veľký londýnsky mor. Trval približne jeden 18 mesiacov a vyhubil okolo 100 000 ľudí, čo v tej dobre predstavovalo až štvrtinu obyvateľstva. Nábožensky založená spoločnosť tragické udalosti vnímala ako súdny deň, čomu napomáhali čoraz rozšírenejšie zvesti o čarodejniciach žijúcich medzi zničenými ľuďmi.

Jednou takou čarodejnicou má byť Grace Haverstock, ktorá počas moru prišla o manžela. Miestni muži ju obvinili z upísania zmluvy s diablom. Keď sa o tom dozvedel uznávaný lovec čarodejníc Moorcroft, okamžite ju vzal do väzby. Chce z nej dostať priznanie a Grace si bude musieť prejsť hrôzostrašným fyzickým a psychickým mučením, ak si túži uchrániť svoju nevinu. Plač jej zničenej duše však započuje sám diabol…

Film The Reckoning zrežíroval Neil Marshall. Na scenári spolupracovali Neil Marshall, Charlotte Kirk a Edward Evers-Swindell. V horore si zahrali Charlotte Kirk, Sean Pertwee, Emma Holzer, Joe Anderson, Ian Whyte, Indianna Ryan, Emma Campbell-Jones.

The Reckoning je z produkcie Highland Film Group, Fourth Culture Films a vyjde na VOD 5. februára 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *