S telom kozmonauta sa deje niečo desivé v ruskom horore ‚Sputnik‘

Kozmonaut Konstantin prinesie na Zem nezvaného hosťa v ruskom horore 'Sputnik'.

Keď sa dva neznáme svety stretnú.

Tatiana Yurievna, mladá doktorka, je na hrane straty svojej lekárskej licencie pre svoje možno až viac než kontroverzné metódy. Sebavedomá, no v obavách o svoju budúcnosť, však v jeden deň dostane druhú šancu – dar z tých najhlbších nebies. Národná armáda ju totiž pozvala pracovať na prísne tajomnom projekte, ktorého úspech jej môže garantovať profesijne bohatú kariéru.

Projekt nesie meno Konstantin Sergeyevich. Ide o kozmonauta – hrdinu Sovietskeho zväzu, ktorý sa po záhadnej nehode vo vesmíre vrátil na Zem v nie tak úplne stopercentnom stave. Konstantin si toho nie je vedomý, no v jeho tele žije parazit, ktorý svoju existenciu manifestuje primárne v nočných hodinách.

Konstanstin sa ocitne v konflikte viacerých záujmov. Armáda sa chce celou svojou silou zmocniť mimozemského parazita, bez ohľadu na zdravie či život Konstantina. Tatiana, síce doktorka s neštandardnými praktikami, má len jeden hlavný cieľ – zachrániť život trpiaceho kozmonauta. S čím však nikto neráta je to, že tento neznámy organizmus obývajúci chátrajúcu organickú schránku Konstantina, má vlastné plány.

Sci-fi horor Sputnik od ruského režiséra Egora Abramenka je inšpirovaný žánrovou klasikou Votrelec (Alien) z roku 1979 a zároveň Egorovým krátkym filmom z roku 2017 s názvom Pasažier (Passazhir). Distribučná spoločnosť IFC Midnight sľubuje nový pohľad na sc-ifi horor, bohatú atmosféru a brutálne krviprelievanie.

O scenár sa postarali Oleg Malovichko, Andrei Zolotarev a vo filme si zahrali Oksana Akinshina, Pyotr Fyodorov, Fedor Bondarchuk, Vasiliy Zotov či Anna Nazarova.

Sputnik je z produkcie Art Pictures Studio, Fond kino, Hype Film a pôvodne vyšiel v Rusku na VOD 23. apríla. Cez IFC Midnight vyjde v USA a v UK 14. augusta 2020.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *