Pred oknom – za oknom stojí Slender Man

Slender Man sa vracia.

Haló, haló! Rok 2012 čaká na linke a chce Slender Mana späť! Ale vážne, určite sa v digitálnom svete internetu nachádzajú ľudia, ktorých mytológia Slender Mana stále zaujíma, no vysoká biela postava svoj vrchol dosiahla v roku 2012, keď všetci hrali hru Slender: The Eight Pages.

Vydanie dokumentárneho filmu Beware the Slenderman v roku 2017 ešte vieme pochopiť, no fiktívny film v spojení s rokom 2018 pôsobí tak, že prišiel o najväčšiu vlnu a teraz ho nečaká nič iné, než utopenie z milosti.

Ak neviete, tak Slender Man je supernaturálny fenomén a vznikol v roku 2009 na online fóre Something Awful. Jeho tvorca Eric Knudsen sa pri jeho vzniku nechal inšpirovať Tall Manom z filmu Phantasm, Kingovou Hmlou a krátkym príbehom The Insidious Beast od Zacka Parsonsa.

Slender Man je vysoká a tenká bytosť v obleku a bez tváre, traumatizujúca ľudí, hlavne deti. Okrem klasických “reálnych” skúseností so Slender Manom v podobe príbehov a blogov kolujúcich po celom internete, sa tento fenomén bohužiaľ stal súčasťou aj jednej tragédie.

V roku 2014 pri lese vo Waukeshe, Wisconsin, cyklista našiel dobodané dievča. Utŕžilo devätnásť bodných rán od dvoch dvanásťročných spolužiačok. Tie ju podľa ich vlastných slov chceli obetovať Slender Manovi. Dievča našťastie prežilo.

Horor Slender Man je o mestečku v Massachusetts, kde študentky dostanú skvelý nápad vykonať rituál na vyvolanie Slender Mana. Myslia si, že neexistuje a pôjde tak len o skvelú zábavu, no keď sa jedna z nich stratí a Slender Man sa začne hrať s obyvateľmi mestečka, ich názor sa pomerne rýchlo zmení.

Trailer pre tento film obsahuje viacero príťažlivých záberov a rozhodne nepôsobí lacno. Réžiu mal na starosti Sylvain White, ktorého môžete poznať vďaka tretiemu pokračovaniu I’ll Always Know What You Did Last Summer z roku 2006. So scenárom mu pomohol David Birke (Freeway Killer, 13 Sins).

Vo filme si zahrali Joey King, Julia Goldani-Telles, Annalise Basso, Jaz Sinclair, Talitha Bateman, Alex Fitzalan a Kevin Chapman.

Slender Man je z produkcie Mythology Entertainment, Madhouse Entertainment, It Is No Dream Entertainment a vyjde 18. mája v roku 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: