‚V zajatí démonov 3‘ vyjde v kinách a na HBO Max v rovnaký deň

Warner Bros. presunuli svoju filmovú ponuku na HBO Max.

Kiná čaká dôležitý súboj.

Súčasná pandémia bola a je stále veľkou ťarchou na pleciach takmer každého priemyslu, toho filmového nevynímajúc. Produkčné spoločnosti, distribučné spoločnosti, festivaly a kiná sa ocitli v náročnej situácii, ktorá trvá už takmer jeden celý rok a i napriek pozitívnym správam je takmer jasné, že budúci rok bude taktiež bežať v opatrnom tempe. Aj preto sa Warner Bros. rozhodli k roku 2021 pristúpiť s odlišnou stratégiou, ku ktorej by sa pred začiatkom tohto roku neodvážil asi nikto.

Warner Bros. patriaci pod WarnerMedia, ktorých vlastní AT&T, pristúpili k odvážnemu kroku sprístupniť všetkých 17 filmov plánovaných na rok 2021 súčasne v kinách a na streamovacej platforme HBO Max. Už dlhšie sa vedelo, že Wonder Woman 1984 čaká premiéra v kinách i na HBO Max v rovnaký dátum, no rozhodnutie aplikovať tento distribučný model na celú ročnú zásobu nových filmov je naozaj prekvapivé. I keď CEO Warner Bros. Ann Sarnoff v tlačovej správe tvrdí, že ide „o unikátny jednoročný plán“ a od roku 2022 sľubuje návrat do starých koľají, veriť tomu je schopný naozaj málokto. Zaužívaný distribučný model dávajúci do popredia kiná bude tak čakať veľký test a toto rozhodnutie je viac než fér vnímať ako experiment jedného z najväčších hráčov na trhu. Divák totiž bude mať slobodu v rozhodovaní sa, kde si film pozrie. Všetky kasové trháky budú na HBO Max dostupné bez navýšenej ceny, teda divák zaplatí 15 USD (12,35 EUR) mesačne a „kino“ novinku si bude môcť pozrieť počas 31 denného limitu. Kiná síce ponúkajú komunitnú atmosféru a ich návšteva sa vníma ako „udalosť“, no jeden celý rok trvajúci experiment ukáže, koľkí diváci o tento extra zážitok naozaj aj túžia. Ak úspešný, kiná bude v budúcnosti čakať náročná doba.

Warner Bros. síce kinám darovali vyšší podiel zisku za ceny vstupeniek, no doráňané kiná musel po tejto novinke zaliať studený pot. O diváka budú v obmedzenej kapacite bojovať pri plánovaných filmoch ako Wonder Woman 1984, Matrix 4, Dune, The Suicide Squad, Godzilla vs. Kong, The Many Saints of Newark, The Little Things, Judas and The Black Messiah, Those Who Wish Me Dead, In the Heights, Space Jam: A New Legacy, Malignant, King Richard, Tom & Jerry, Reminiscence, Mortal Kombat a hlavne V zajatí démonov 3 (The Conjuring: The Devil Made Me Do It).

HBO Max je zatiaľ dostupný len v USA a je náročné predpovedať, ako to bude vyzerať u nás. V našich končinách existuje streamovacia platforma HBO GO, na ktorej sa niekoľko HBO Max filmov a seriálov objavilo. No ako to bude s blockbustermi kalibru Wonder Woman 1984 je vo hviezdach. HBO Max mal expandovať do vybraných krajín Európy v roku 2021 a nahradiť HBO GO. Keď si WarnerMedia uprace vo svojich vlastníctvach, dáme vám rozhodne vedieť, či si V zajatí démonov 3 budete môcť pozrieť aj vo vašej obývačke – je jedno či na HBO Max alebo nebodaj aj na HBO GO.

Video oznámenia:

https://www.youtube.com/watch?v=bGy16GQHz-g

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *