Godzilla a Kong sa proti sebe postavia v traileri na očakávaný film ‚Godzilla vs. Kong‘

Ikonické monštrá na život a na smrť v novom filme Godzilla vs. Kong.

Bitka, na ktorú nikto len tak nezabudne.

Ľudskú civilizáciu čaká v marci jeden z najväčších súbojov histórie. Zoči voči sa postavia mýtické ikony pop kultúry Godzilla a King Kong, možno vhodnejšie „len“ Kong, nakoľko po závere posledného filmu MonsterVersa Godzilla 2: Kráľ monštier (2019), sa alfa „monštrom“ stala práve Godzilla po porazení ničivého Titana Ghidoraha. Pôjde pritom len o druhý vzájomný súboj v histórii. Naposledy sa tak stalo v roku 1962, kedy vyšiel King Kong vs. Godzilla. V tom filme sa stal víťazom King Kong.

MonsterVerse, zdieľaný svet gigantických monštier, sa už onedlho dočká svojho štvrtého filmu Godzilla vs. Kong, ktorý proti sebe postaví slávne príšery. V tomto univerze dostali meno Titani, nakoľko klasický termín Kaiju už obsadila filmová séria Pacific Rim. V predchádzajúcom filme s podtitulom Kráľ monštier sme mali možnosť vidieť štyroch nových Titanov – Behemoth, „tretí“ MUTO (jediný Titan, ktorému ponechali skratku pre Massive Unidentified Terrestrial Organism), Scylla a Methuselah. Dozvedeli sme sa o existencii 11 ďalších Titanov s tým, že krypto-zoologická organizácia Monarch pozná 17 Titanov na celom svete, s vysokou šancou vyššieho počtu. Divákov však musela zaujať možná existencia piateho nového Titana. Nesie názov Mokele-Mbembe a naposledy bol videný pri rieke Kongo v 20. storočí. Tento Titan vraj vyzerá ako kríženec gigantického slona a krokodíla, jeho ústa zdobia tisícky zubov a na čele sa týči roh. Či ho však uvidíme v novom filme je stále otázne.

I keď je zábavné polemizovať nad Titanmi, najpodstatnejšie je to, čo nás čaká v Godzilla vs. Kong. Organizácia Monarch bude naďalej pátrať po pôvodoch Titanov, so sľubným potenciálom významného objavu na resp. pod Ostrovom lebiek. Problémy bude robiť skupina ľudí, konšpirujúca s cieľom vyhladiť všetkých Titanov. No a čo sa týka toho najpodstatnejšieho, Medzi alfou Godzillou a (King) Kongom vznikne konflikt, ktorý ich poštve proti sebe. Stane sa tak pri snahe Monarchu nájsť Kongov pravý domov za asistencie dievčatka Jie, s ktorým si Kong vytvoril puto. Poraziť Godzillu bez jedinej pomoci iného Titana bude takmer nemožné. Kong je však „Kráľ“ z dobrých dôvodov a len tak sa nevzdá. Ľudské zbrane proti Godzille moc nezmôžu, no Monarch môže celej situácii napomôcť nájdením dôvodu, pre ktorý začala Godzilla z ničoho nič útočiť na ľudí. Vyzerá to tak, že za obrími monštrami sa skrýva bohatá a doteraz neznáma história plná záhad.

Nech sa stane, čo sa stane, jedno je (vraj) isté – na konci filmu niektorý z Titanov padne. Na koho výhru si vsádzate vy?

Film zrežíroval Adam Wingard, ktorého poznáte pre hororové filmy You’re Next (2011) či Blair Witch (2016). Príbeh a scenár dali dohromady Eric Pearson, Max Borenstein, Zach Shields, Michael Dougherty a Terry Rossio. V Godzilla vs. Kong si zahrali Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown, Eiza González, Demián Bichir, Shun Oguri, Rebecca Hall, Lance Reddick, Kyle Chandler, Brian Tyree Henry.

Film Godzilla vs. Kong je z produkcie Legendary Entertainment, Warner Bros. a v českých a slovenských kinách vyjde 25. marca 2021 vďaka Continental Film a Vertical Entertainment. V USA vyjde v kinách a na HBO Max v rovnaký čas 26. marca 2021. I keď HBO GO sľubovalo rovnakú filmovú nádielku pre európskych zákazníkov, zatiaľ to vyzerá tak, že súboj King Konga a Godzilly si v pohodlí obývačiek u nás nepozrieme.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *