James Wan a Julius Avery sa postarajú o nový film Van Helsing

Nový Van Helsing dostal režiséra.

Aká verzia „lovca upírov“ nás čaká?

Dočká sa Van Helsing rešpektu, ktorý si zaslúži? Abraham Van Helsing je kľúčovou a ikonickou postavou legendárného románu Dracula od Brama Stokera. Vzdelaný, inteligentný a postarší muž s viacerými titulmi bol integrálnou súčasťou porazenia Draculu, no na rozdiel od súčasného Van Helsinga nebol superhrdinským archetypom lovca upírov a monštier. Predtým, než si ho zahral v kultovom Draculovi od Universal z roku 1931 Edward Van Sloan, sa objavil ako profesor Bulwer v neoficiálnej adaptácii Nosferatu a Symphony of Horror v roku 1922. Odvtedy si Vana Helsinga zahrali mená ako Anthony Hopkins (Bram Stoker’s Dracula, 1992), Peter Cushing (Dracula, 1958), Ota Sklenčka v československom Hrabě Drakula (1970) či Hugh Jackman vo filme Van Helsing (2004).

Nový Van Helsing bol ohlásený ešte v roku 2012, kedy Alex Kurtzman a Roberto Orci podpísali zmluvu s Universal Pictures na produkciu novej várky filmov založených na klasických „príšerných“ vlastníctvach. Z toho sa v roku 2014 vykľula idea spoločného univerza na spôsob Marvelu či DC, no tento nápad skončil katastrofálnou Múmiou v roku 2017, v ktorej si zahral Tom Cruise. Ten sa mal mimochodom objaviť aj v plánovanom Van Helsingovi.

Po tohtoročnej úspešnej prerábke klasického filmu Neviditeľný muž, ktorej produkciu mal na starosti Jason Blum z Blumhouse Productions a réžiu so scenárom Leigh Whannell (Saw, Insidious), sa však situácia zmenila. V Universal Pictures zistili, že samostatné filmy, ktoré berú diváka vážne, majú úspech. Plánovaný projekt The Wolf Man si zase medzi sebou podelia Blum a Whannell. Vyzerá to tak, že s rovnakou váhou v Universal Pictures pristúpili aj k prerábke Van Helsinga.

Vďaka Deadline totiž vieme, že o jeho produkciu sa totiž postarajú James Wan (Insidious, V zajatí démonov) a Micheal Clear (Nezhasínaj!, Annabelle 2: Zrodenie zla, Mníška) cez produkčnú spoločnosť Atomic Monster. Réžiu si vezme do rúk Julius Avery (Overlord, 2018). Rovnako prepíše scenár, originálne napísaný Ericom Pearsonom (Thor: Ragnarok, Black Widow).

Príbeh samozrejme ešte nie je oficiálne známy, no nám zostáva veriť tomu, že sa Universal Pictures naozaj poučili a budú pokračovať v tom, čo započali Neviditeľným mužom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *