Supernaturálne prípady budú v novom seriáli riešiť Príležitostní detektívi z Baker Street

Londýn zasiahne temná vlna supernaturálnych prípadov.

Holmes a Watson trochu inak.

Netflix už v marci ponúkne temnejší pohľad do zákulisia Sherlocka Holmesa a Dr. Watsona. Seriál Príležitostní detektívi z Baker Street (The Irregulars) je založený na fiktívnych charakteroch Baker Street Irregulars, ktorí sa objavili v dvoch románoch a v jednej poviedke od Sira Arthura Conana Doyla, prvýkrát v Štúdii v červenom (A Study in Scarlet) z roku 1887. Išlo o skupinku chlapcov, ktorí boli pouličnými ušami a očami Sherlocka Holmesa.

Netflix si tieto „iregulárne“ postavy pripravil pre trošku temnejšie príbehy. Už v roku 2018 Netflix skrz exekutívneho producenta Toma Bidwella oznámil, že pripravovaná séria sa pozrie na svet, v ktorom je Sherlock Holmes drogovo závislý a svoju slávu z vyriešených prípadov kradne od svojich zmanipulovaných tínedžerov.

Samozrejme, do akej hĺbky temnoty sa seriál v konečnom dôsledku dostane nevedno, no oficiálna synopsa označuje Dr. Watsona ako zlovestného manipulátora a Sherlocka Holmesa ako vyhýbavého biznis partnera. Skupinka tínedžerov známa ako Príležitostní detektívi z Baker Street sa pustí do vyšetrovania desivých supernaturálnych prípadov zatieňujúcich bezfarebnú krásu viktoriánskeho Londýna. Prvý teaser trailer ponúka drobný pohľad na pár prípadov, vrátane démonickej vraždy.

Seriál vytvoril Tom Bidwell a zahrali si v ňom okrem iných aj Thaddea Graham, Jojo Macari, Darci Shaw, Sheila Ati, McKell David, Royce Pierreson, Henry Lloyd-Hughes, Ansu Kabia.

Príležitostní detektívi z Baker Street si odbijú premiéru 26. marca 2021 na Netflixe. Na našom československom území pod názvom ‚Příležitostní detektivové z Baker Street‘.

Teaser trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *