Preskočiť na obsah

Horor Happy Death Day bude aj v slovenských a českých kinách

Happy Death Day aj v našich končinách.

Krátko po Halloweene, konkrétne 2. novembra, prinesie distribučná spoločnosť CinemArt horor Happy Death Day pod slovenským názvom Všetko najhoršie resp. Všecho nejhorší v CZ. Happy Death Day je z produkcie velikánov žánru Blumhouse (Insidious, Paranormal Activity, Sinister, The Purge, Split, Get Out) a z vízie Christophera Landona, ktorý má režisérsky na svedomí filmy Paranormal Activity: The Marked Ones (2014), Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (2015) a ako scenárista sa podieľal na filmoch Disturbia (2007), Paranormal Activity 2-4 (2010-2012), či Viral (2016). Landonovi pomáhal Scott Lobdell so scenáristickými skúsenosťami z filmov Mosaic (2007), či X-Men: Days of Future Past (2014).

Happy Death Day otvoril svoje brány v USA vo štvrtok 12. októbra a na konci víkendu atakuje zisk v Box Office 26.5 mil. USD, čím niekoľkonásobne preskočil svoj 4.5 mil. rozpočet. Svojim ziskom z prvého miesta zosadil film Blade Runner 2049.

Pripomeňme si, čo od Happy Death Day očakávať:

„Byť zavraždený nie je žiadna sranda. Pocit extrémneho strachu a bezmocnosti v spojení so zúfalým pudom sebazáchovy a zbytočnou snahou bojovať má za následok skutočne nepríjemný zážitok. A to neberieme do úvahy prípadnú bolesť, závislú od metódy zabitia. Či už ide o pár minút alebo celé hodiny mučenia, ide o nezávideniahodnú skúsenosť.

Teraz si predstavte, že vás niekto naozaj surovo zavraždí a v závislosti od viery (alebo jej absencie) vás namiesto večného pokoja čaká nekonečné prežívanie traumatickej udalosti.

Presne o tom je film Happy Death Day, v ktorom mladú študentku Tree postretne práve takýto osud. Akoby nebolo dosť, že ju niekto drasticky obral o život, teraz musí všetky desivé udalosti vrátane morbídneho konca prežívať znovu a znovu, spolu so všetkými bolestivými detailmi. To všetko preto, aby mohla prísť na identitu svojho zamaskovaného vraha a dôvod, prečo ju zabil.“

Vo filme si zahrali Ruby Modine, Charles Aitken, Rachel Matthews, Jessica Rothe a Israel Broussard.

Premiéra na Slovensku: 2. november 2017

Premiéra v Česku: 2. november 2017

Český trailer:

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=ntxS1bBg5o0

Zábery z filmu: