Preskočiť na obsah

Vražedné šaty v originálnom horore In Fabric

Ó šaty utkané z jahodovej peny…

Peter Strickland, génius za hororovými zákuskami Berberian Sound Studio a The Duke of Burgundy, sa vracia na scénu s novým šialeným snímkom In Fabric. Inšpirovaný D. Argentom a D. Lynchom, Peter Stricklad vytvoril absolútne bizarný stroj na nočné mory plné teroru, absurdity, nostalgie a humoru.

Film In Fabric je o osamotenej žene Sheile, ktorá sa len nedávno rozviedla so svojim manželom. Vnímala to ako znamenie na začatie nového, možno dobrodružnejšieho života. Nejeden by ju označil za sivú myš. Keď však stretla muža- adepta na nový vzťah, rozhodla sa do nových vôd vkročiť s novou, možno odvážnejšou identitou.

Namierila si to rovno do očarujúceho obchodu, kde zahliadla tie najkrajšie červené šaty, aké kedy videla. Sama váhala, nikdy nič také nenosila. No keď zamestnankyni obchodu prezradila, že sa po dlhej dobe chystá na rande so sympatickým mužom, rada sa ňou na krásny módny úlovok nechala nahovoriť.

Červené šaty však neboli len obyčajným kúskom ženskej odvahy. Vo svojich švoch skrývali kliatbu. Kliatbu, ktorá zabíja.

Film napísal a zrežíroval Peter Strickland. Zahrali si v ňom Gwendoline Christie, Marianne Jean-Baptiste, Hayley Squires, Caroline Catz, Sidse Babett Knudsen, Julian Barratt, Richard Bremmer, Susanna Cappellaro, Eugenia Caruso a ďalší.

In Fabric je z produkcie Rook Films, BBC Films, BFI Film Fund, Head Gear Films, Metrol Technology a vyjde cez Curzon Artificial Eye 28.06.2019 v UK a niekedy neskôr (zatiaľ neohlásený dátum) cez A24 v USA.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: