Šialený klobučník a kaštieľ plný duchov v horore ‚The Mad Hatter‘

Kaštieľ skrýva kopu tajomstiev a duchov.

Pred vstupom si odložte klobúk.

Každý máme blízko k šialenstvu. Aspoň o tom sa nás bude snažiť presvedčiť režisérsky debut The Mad Hatter od Cate Devaney. Príbeh filmu je o 21 ročnom študentovi Henrym, ktorý s niekoľkými študentmi strávi čas v kaštieli okrem iného slávnom pre tragickú nehodu počas hojnej oslavy pár rokov pred koncom 19. storočia.

Miesto údajne doteraz obývajú duše ľudí, ktorí vtedy zomreli. Ide tak o ideálne miesto podľa Davida Harta, profesora psychológie, ktorý celý výlet vymyslel. Jeho účelom je skupinu študentov využiť na štúdiu teórie anomalistickej psychológie. Jej základom je hypotéza toho, že paranormálne skúsenosti sú vysvetliteľné psychologickými a fyzickými faktormi. Profesor verí, že experiment so študentmi môže byť akademicky a personálne prospešný. Je o tom presvedčený aj Henry, ktorý dúfa, že mu profesor bude môcť pomôcť s jeho opakujúcimi sa nočnými morami o jeho topiacej sa sestre Mii.

Každým novým dňom sa však jednotlivé nočné mory študentov stupňujú, zhoršujú a naberajú nový rozmer. Kým začínajú pochybovať o stave svojho zdravého rozumu, realita okolo nich sa začne meniť kúsok po kúsku. Oheň, duchovia a záhadný klobučník. V desivom kaštieli sa niečo deje a nikto zo študentov nie je v bezpečí.

Film zrežírovala Cate Devaney. Na scenári sa podieľali A.V. Romero, Cate Devaney a Armando Gutierrez. Zahrali si v ňom Armando Gutierrez, Isadora Cruz, Rachel Brunner, Misty Autery, Nick Miller, Samuel Caleb Walker, Dennis Mallen, Julia Hardy, Sophia Rose Nikolov.

The Mad Hatter je z produkcie Swen Studios, Conglomerate Media a vyjde 18. mája 2021 na VOD cez Blue Fox Entertainment.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *