Vyšiel trailer na ‚V zajatí démonov 3‘

V zajatí démonov 3 sa ukazuje v novom traileri.

Donútil ma k tomu diabol.

Očakávaný tretí film v hororovej sérii V zajatí démonov (The Conjuring) a zároveň siedmy film z univerza V Zajatí démonov (The Conjuring) sa k nám po štyroch a s vykrútenou chrbticou blíži. Pokračovanie V zajatí démonov 3 s originálnym podtitulom The Devil Made Me Do It (Donútil ma k tomu diabol) malo vyjsť ešte minulý rok, no z pochopiteľných dôvodov sa dočkalo odkladu. Teraz už však vyháňaniu démonov nič nebráni a fanúšikovia filmovej série sa po dlhej dobe čakania dočkali príťažlivého traileru.

V zajatí démonov 3 (The Conjuring: The Devil Made Me Do It) vyrozpráva príbeh založený na skutočných udalostiach zo života páru démonológov Ed a Lorraine Warrenovcov. V roku 1981 sa stali nepriamou súčasťou súdneho procesu známeho aj ako prípad „Devil Made Me Do It“. Išlo o prvýkrát v histórii, kedy obžalovaný z vraždy použil obranu posadnutia démonickou silou.

Aj keď to znie na pohľad bizarne, ide o skutočnosť. David Glatzel, 11 ročný chlapec z Brookfieldu, Connecticut, zažíval nočné terory a nevysvetliteľné vízie o záhadnom mužovi, ktorý sa dokázal transformovať do podoby démonickej entity rozprávajúcej po latinsky s vyhrážkami o ukradnutí jeho duše. Davidovi rodičia údajne počuli zvláštne hlasy v podkroví, no muža nikdy nevideli. Hlavne jeho matka Debbie začala možnosť démonického posadnutia brať vážne po tom, čo sa Davidov stav začal zhoršovať a na jeho tele sa začali objavovať modriny a škrabance. 12 dní neskôr sa Debbie rozhodla zavolať démonológov Eda a Lorraine Warrenovcov. Lorraine podľa svojich tvrdení zbadala vedľa Davida formujúcu sa čiernu hmlu a Debbie sa rozpovedala o bolestivých kŕčoch, krikoch a neviditeľných rukách dusiacich Davida. Warrenovci odporučili sériu menších exorcizmov.

Nich sa zúčastňoval aj Arne Cheyenne Johnson. Počas úspešného exorcizmu, kedy podľa Warrenocvov z Davidovho tela odišiel démon, Arne démona provokoval a údajne s ním nastolil očný kontakt, voči čomu ho Lorraine varovala.

Arneho správanie sa po tejto udalosti začalo podobať na démonické posadnutie Davida a vyvrcholilo vraždou prenajímateľa jeho bytu a zároveň zamestnávateľa Debbie, Alana Bonoa.

Podľa režiséra Michaela Chavesa pôjde o omnoho temnejší film, vybočujúci z očakávaní fanúšikov predošlých častí. Ponúkajúc známy horor a vzťah Warrenovcov, príbeh a jeho spracovanie má hororovú sériu posunúť do iného, riskantnejšieho smeru.

Michael Chaves (Kliatba kvíliacej ženy) pracoval zo scenáru Davida Leslieho Johnson-McGoldricka (Sirota, V zajatí démonov 2). Na príbehu sa podieľala aj duša série James Wan (V zajatí démonov, V zajatí démonov 2). Vo filme si zahrali Vera Farmiga, Patrick Wilson, Julian Hilliard, Sterling Jerins, Charlene Amoia, Eugenie Bondurant, Sarah Catherine Hook, Megan Ashley Brown, Ruairi O’Connor, Ronnie Gene Blevins a mnohí ďalší.

V zajatí démonov 3 resp. V zajatí démonov: Donútil ma k tomu diabol (The Conjuring: The Devil Made Me Do It) vyjde v slovenských a českých kinách 3. júna 2021 vďaka Continental film a Vertical Entertainment. V USA film vyjde 4. júna 2021 a to aj na HBO Max.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *