Preskočiť na obsah

Legendy hororu v novom dokumentárnom seriáli

Dokumentárny seriál Untold Horror vyspovedá legendy hororu.

Legendy filmového hororu nesú tento svoj status aj pre svoju nevyčerpateľnú kreativitu. Nápady, myšlienky, sny, nočné mory, náhodné zápisky sú nezničiteľnou súčasťou aury tvoriteľa, ktorý je vo svete smrteľníkov limitovaný časom, technológiou a peniazmi.

Je celkom prirodzené, že mnoho projektov na papieri a ideových konceptov z hláv hororových režisérov a scenáristov neuzrelo svetlo sveta. Mnohé filmy vyplávali na povrch verejnosti, len aby sa opätovne vrátili do predčasného záhrobia.

A práve filmy, ktoré mohli a mali existovať sú témou nového dokumentárneho seriálu Untold Horror, ktorý vymyslel a bude mu šéfovať Dave Alexander, bývalý šéfredaktor populárneho hororového magazínu Rue Morgue.

Alexander si do štúdia pozve hororové legendy a dôkladne ich vyspovedá o projektoch, ktoré sa nikdy nedostali do finálnej fázy. Môžete sa tešiť na mená ako George A. Romero (Night of the Living Dead, The Crazies, Creepshow), John Landis (An American Werewolf in London), Takashi Miike (Ichi the Killer), William Lusting (Maniac), Richard Raaphort (Frankenstein’s Army) a mnoho ďalších.

Zaujíma vás, čo sa stalo s Cronenbergovým Frankensteinom? So scenárom Rogera Averyho k Phantasm? S večne očakávaným remakom klasického hororu The Creature From the Black Lagoon? Koľko projektov má George A. Romero v šuplíku a fanúšikovia sa ich zrejme nikdy nedočkajú? Prečo ani len mená ako Guillermo del Toro, James Cameron a Tom Cruise neboli schopné priniesť na obrazovky At the Mountains of Madness?

V niekoľkodielnom dokumentárnom seriáli sa legendy hororu podelia o svoju vášeň, skúsenosti, príbehy a mnohé filmové projekty zanalyzujú odborníci z filmového priemyslu, zástupcovia produkčných spoločností a hlas dostanú aj fanúšikovia žánru.

Na seriáli sa okrem D. Alexandra podieľali aj Mark Pollesel, Kevin Burke a Bob Barrett. Dave Alexander má v pláne Untold Horror pretransformovať na podobu multimediálnej značky, takže sa v budúcnosti máme na čo tešiť.

Dátum premiéry prvej epizódy ešte stále nie je známy, budeme o ňom čoskoro informovať.

Trailer: