Preskočiť na obsah

Seriál ‚The Last of Us‘ dostal od HBO zelenú

Keď za to ľudstvo nestojí…

The Last of Us od herného štúdia Naughty Dog patrí medzi najpopulárnejšie a najoceňovanejšie hry v histórii, na Metacritic sediac na 54. priečke v zozname najlepších hier všetkých čias vďaka celkovému hodnoteniu kritikmi 95/100 a hráčskemu hodnoteniu 9.2/10. The Last of Us, pôvodne vydaný v roku 2013 exkluzívne na PS3 s PS4 remastrom dostupným o rok neskôr, sa stal hitom hlavne pre silný, emocionálny príbeh zasadený do post-apokalyptického sveta Spojených štátov z mysle Neila Druckmanna. V ňom Joel, cynik s vlastnou tragickou históriou, dostal za úlohu dostať 14 ročnú Ellie – jedinú potenciálnu šancu na zničenie zombie vírusu – k skupine Fireflies naprieč takmer celými Spojenými štátmi. Dej je detailným prieskumom oboch charakterov a ich vzájomného vzťahu, v roku 2014 doplnený o bližší náhľad do života Ellie skrz DLC The Last of Us: Left Behind.

Ešte v marci tohto roku, 3 mesiace pred vydaním očakávaného a v konečnom dôsledku medzi hráčmi kontroverzného, no kritikmi oceňovaného pokračovania The Last of Us Part II, sa na pracovnom stole HBO ocitla potenciálna seriálová adaptácia videohry. Teraz je to už hotová vec. HBO dalo seriálu The Last of Us oficiálne zelenú. Seriál budú písať Neil Druckmann, VP štúdia Naughty Dog, kreatívny riaditeľ a scenárista originálnej hernej série a Craig Mazin, tvorca HBO mini-série Černobyľ. Exekutívnymi producentmi sú Carolyn Strauss (Hra o tróny, Černobyľ) a Evan Wells, prezident Naughty Dog. Za Sony Productions budú na projekt dohliadať Asad Qizilbash a Carter Swan.

Mená zodpovedné za pripravovaný projekt naznačujú, že HBO berie svoju zodpovednosť za lukratívne IP naozaj vážne. Seriál by mal vo svojej premiérovej sérii vyrozprávať príbeh z prvej hry The Last of Us, fanúšikovia budú teda veľmi pozorne sledovať, koho Naughty Dog, Sony Productions a HBO vyberú do rolí Joela a Ellie. Jedno je však isté, kohokoľvek budete sledovať na obrazovke, sprevádzať ho bude hudba od Gustava Santaolallu, zodpovedného za nádherné a srdcervúce skladby z hernej série.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *