Preskočiť na obsah

Seriál ‚The Last of Us‘ si našiel herecké tváre pre Ellie a Joela

Príbeh sa môže začať…

To, že seriálová adaptácia populárnej videohry The Last of Us dostala u HBO zelenú sme sa dozvedeli ešte v novembri minulého roku. No ako v každom prípade adaptácie, aj tu sa medzi fanúšikmi rozbehli dlhočizné a komplexné debaty o tom, ktorí herci/herečky sú tou najsprávnejšou voľbou stvárnenia milovaných postáv. Keďže príbeh sa orientuje primárne okolo Joela a Ellie, internet strávil týždne analýzami o emocionálnej kompatibilite stoviek hereckých dvojíc.

Našťastie, vďaka THR a Deadline sme sa dozvedeli odpovede na duo otázok behom pár hodín. Milovanou hrdinkou Ellie bude nakoniec 17 ročná Bella Ramsey, ktorú môžete poznať ako Lyannu Mormont z drobnej televíznej série Hra o tróny. Nezameniteľnú auru Joela sa pokúsi zosobniť Pedro Pascal, kolega Belly Ramsey zo setu Hry o tróny, kde stvárnil postavu Oberyna Martella. Poznať ho však môžete aj zo seriálov Narcos a The Mandalorian.

Obaja vo svojich hereckých kariérach preukázali svoje schopnosti vypodobniť komplexné charaktery a samotní herci si u divákov stihli nazbierať fanúšikovské body. Všetko tak stojí na talente za kamerami, čo by minimálne podľa mien nemal byť problém. Kormidla sa chopia Craig Mazin, tvorca oceňovanej HBO drámy Černobyľ a Neil Druckmann, samotný kreatívny riaditeľ hernej série The Last of Us a zároveň viceprezident štúdia Naughty Dog. Exekutívnymi producentmi sú Carolyn Strauss (Hra o tróny, Černobyľ) a Evan Wells, prezident Naughty Dog. Za Sony Productions budú na projekt dohliadať Asad Qizilbash a Carter Swan. Pilotný diel zrežíruje talentovaný Rus Kantemir Balagov, ktorý v roku 2019 zožal obrovský úspech za svoju historickú drámu Beanpeople.

Legendárna hra The Last of Us (2013) predstavila post-apokalyptický príbeh o Joelovi, pašerákovi s tragickou minulosťou, ktorý sa s nie veľkou vervou podujal misie dostať 14 ročnú Ellie k skupine Fireflies. Podľa všetkého je Ellie totiž jediným človekom imúnnym voči zombie vírusu. The Last of Us si získal srdcia hráčov a recenzentov vďaka silnému dramatickému deju a jedinečnému vzťahu medzi Joelom a Ellie. Nezostáva nám nič iné než veriť, že seriál a čerstvo oznámená herecká dvojica prinesú aspoň kúsok z čara hry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *