Joaquin Phoenix vedie rozhovory o účinkovaní vo filme od režiséra Prekliateho dedičstva

Možno nás čaká spolupráca Joaquina Phoenixa s Arim Asterom.

Nočná mora s humorom.

Ari Aster sa so svojimi filmami Prekliate dedičstvo (Hereditary) a Slnovrat (Midsommar) zapísal do dejín filmového hororu, preto fanúšikom tohto žánru spľaslo srdce v lete 2019, keď prezradil svoj plán si od hororu odpočinúť. Vraj jeho ďalším projektom bude buď epická melodráma alebo šialená komédia. O necelý rok v rozhovore v UC Santa Barbara nakoniec prezradil, že pracuje na štvorhodinovej komédii z nočnej mory.

No nakoniec to vyzerá tak, že aj táto „komediálna nočná mora“ nebude mať až tak ďaleko od Astera na akého sme zvyknutí. Od októbra minulého roku sa totiž na internete pohybuje 6 rokov starý scenár filmu s pracovným názvom Beau Is Afraid. Ide o adaptáciu jeho vlastného krátkeho filmu Beau z roku 2011, ktorého príbeh sleduje neurotického muža v strednom veku, ktorému sa začnú diať bizarné, až supernaturálne okolnosti pri snahe navštíviť vlastnú matku.

Pripravovaný celovečerný film s pracovným názvom Beau Is Afraid má byť o nešťastnom, prirodzene nervóznom mužovi, ktorý sa dozvie o záhadnej smrti svojej matky a pri návrate domov príde na neznáme, šialené skutočnosti o svojej minulosti. V traumatickej a život meniacej situácii mu nepomôže ani silnejúca hrozba supernaturálneho pôvodu.

Ako môžete vidieť, hororové elementy budú súčasťou filmu, preto ak vás slová o „komédii z nočných môr“ odradili, nemusíte mať obavy. Veď v konečnom dôsledku je Ari Aster človek, ktorý Prekliate dedičstvo nazval „rodinnou drámou“.

Najnovšou správou o tomto projekte je však to, že hlavným kandidátom na hlavnú postavu nie je nik iný než Joaquin Phoenix, ktorý naposledy získal Oscara v kategórii Najlepší herec za rolu Arthura Flecka vo filme Joker. Podľa portálu Discussing Film totiž Joaquin vedie rozhovory s A. Asterom o možnej spolupráci. Čo z toho nakoniec bude je vo hviezdach, no ide o kreatívne spojenie, ktoré by sme si radi v kinách pozreli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *