Preskočiť na obsah

Režisér filmov [Rec] sa vracia s novým hororom Verónica

Režisér troch filmov [Rec] sa vracia s filmom Verónica.

Rok 2007 bol rokom, kedy európsky horor ukázal svetu svoju silu a to vďaka dvom španielskym géniom. Paco Plaza a Jaume Balagueró v Barcelone natočili zombie found footage horor s názvom [Rec]. [Rec] zaznamenal komerčný aj fanúšikovský úspech. Len v Box Office film zarobil 15- násobok svojho 2 mil. rozpočtu. Nielenže osviežil zombie subžáner, ale Plaza s Balagueróm ukázali, že found footage má stále budúcnosť.

[Rec] sa dočkal troch pokračovaní. [Rec] 2 v roku 2009 do série priniesol silnejšie náboženské aspekty a mnohých svojou šikovnosťou prekvapil. Naopak [Rec] 3: Genesis (2012) započal éru klesajúcej kvality a obľuby u fanúšikov. Druhé pokračovanie časovo zapadajúce do udalostí pred, počas a po predchádzajúcich filmoch bolo zrežírované len samotným P. Plazom. [Rec] 4 : Apocalipsis (2014), poslednej časti [Rec], sa pre zmenu chopil druhý z dvojice, Jaume Balagueró. Apocalipsis bol celkovo tretím pokračovaním série s udalosťami nadväzujúcimi k druhému filmu [Rec] 2.

Práve finálna časť série bola komerčne najmenej úspešnou. I keď zisk v Box Office mal klesajúcu tendenciu naprieč sériou (32 mil, 18 mil, 10 mil), filmy si dokázali udržať zisk. [Rec] 4 bol bombou Box Office so ziskom 3.7 mil. USD.

Paco Plaza a Jaume Balagueró si dali od rozsiahlych projektov menšiu pauzu. Balagueró ešte v roku 2014 zrežíroval kraťas Inquilinos, v roku 2016 napísal scenár k hororu Inside a momentálne začal pracovať na filme Muse, ktorý sa nachádza v štádiu produkcie.

P. Plaza bol na tom podobne. V roku 2014 zrežíroval krátky film Ultravioleta, v roku 2016 jednu epizódu seriálu El ministerio del tiempo a práve jeho nový projekt Verónica je náznakom návratu španielskeho majstra hororu.

Verónica je o zahrávaní sa s odídenými dušami pomocou populárnej stolovej hry Ouija. Mladá žena Verónica sa totiž pokúsi privolať dušu zosnulého otca jej samotnej a dvoch mladších súrodencov, brata a sestry. Bohužiaľ ako to už býva, zahrávanie sa so svetom mimo pochopiteľnej reality nie je vždy dobrý nápad a nebude tomu inak ani teraz. Dva svety sa totiž stretnú a Verónice nezostane nič iné, než svojich súrodencov za každú cenu ochrániť.

Film vyvoláva spomienky na [Rec] a prvý Insidious od Jamesa Wana (2010). Scenár napísal Fernando Navarro a údajne sa inšpiroval skutočným supernaturálnym príbehom z policajného prostredia v Španielsku. Vo filme si zahrali Ana Torrent, Leticia Dolera, Consuelo Trujillo a Sandra Escacena.

Verónica vyjde najprv v Španielsku 25. augusta 2017. V USA by sa mohol ocitnúť ku koncu roka 2017.

Trailer:

Zábery z filmu:

1 názor na “Režisér filmov [Rec] sa vracia s novým hororom Verónica”

  1. Pingback: Vyšiel oficiálny trailer k hororu Verónica od režiséra [Rec] - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.