Preskočiť na obsah

Temné sily nezabúdajú a neodpúšťajú vo filme A Dark Song

Zahrávanie sa s temnými silami nesie svoje následky aj pre dvojicu vo filme A Dark Song.

Sophia je zúfalá a smútiaca žena so zdrvenou dušou plačúcou za jej zosnulým synom. Joseph, antisociálny alkoholik so záľubou vo všetkom okultnom a temnom sa jej rozhodne pomôcť zaceliť novo vzniknuté trhliny na srdci.

Spoločne sa v odľahlej chatke na severe Walesu podrobia okultným rituálom, ktoré majú Sophii pomôcť vyrovnať sa so stratou a dostať svoj život do zmiznutej rovnováhy. Po náročných pokusoch začne koketovanie s temnom vykazovať prvé reálne výsledky.

Čo však Joseph nevie je to, že Sophia nebola úplne úprimná a skrýva tajomstvo, ktoré má moc spraviť z pôvodne pozitívnej skúsenosti nočnú moru.

A Dark Song je režisérskym debutom Liama Gavina, a že ide o úspešnú prvotinu dokazuje zatiaľ päť ocenení z festivalov Fantasporto, Monster Fest a Sitges. A Dark Song na prvom menovanom festivale uchmatol ceny za najlepšiu réžiu a najlepší ženský herecký výkon (Catherine Walker). Z Monster Fest si film odniesol ceny za najlepšiu originálnu hudbu (Ray Harman) a kinematografiu (Cathal Watters). Komisia festivalu Stiges považovala A Dark Song za najlepší film.

Vo filme si zahrali Steve Oram, Catherine Walker a Susan Loughanne.

A Dark Song vyjde limitovane na VOD v USA 28. apríla 2017.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: