Kingova „Misery“ prichádza do seriálu Castle Rock

Kráľ nikdy nespí.

Castle Rock je šialená seriálová hororová pavučina utkaná z mytológie multiverza Stephena Kinga, ktorá už minulý rok pred premiérou prvej série sľubovala postavy a prinajmenšom načrtnuté príbehy z diel ako sú Prepotrebné Zbytočnosti, Žiarenie, To, Temná Veža, Pavučina snov, Zelená míľa, Misery, Vykúpenie z väznice Shawshank, Nočná zmena, Štyri po polnoci či Dolores Claiborne.

Pri pohľade na názov seriálu je fanúšikovi S. Kinga všetko jasné. Ide o fiktívne mesto Castle Rock, nachádzajúce sa v štáte Maine, ktoré sa stalo domovom pre viaceré Kingove romány. Medzi ne patria Cujo, Prepotrebné Zbytočnosti, Vrece Kostí, Mŕtva Zóna či Tretie Oko. Ide tak o ideálne miesto pre spoznávanie šialenej mysle S. Kinga.

Ak ste prvú sériu ešte nevideli, okamžite túto gigantickú chybu napravte. Ostatní sa môžu tešiť na ďalšiu 10 dielnu jazdu, ktorá odštartuje už 23. októbra na streamovacej platforme Hulu. Ak premýšľate nad tým, čomu sa bude venovať príbeh druhej série, máme pre vás vzrušujúcu informáciu.

Premiéra novej série je propagovaná sloganom „Prichádza mizéria“, čo je pôvodný názov populárneho Kingovho románu aj u nás predávaného pod názvom „Misery“. Vo filmovej adaptácii z roku 1990 si postavu Annie Wilkes zahrala Kathy Bates, ktorá si za svoj výkon odniesla zlatú sošku.

V seriálovej „adaptácii“ si Annie Wilkes zahrá Lizzy Caplan a podľa traileru to vyzerá tak, že pôjde o ďalší šialené dobrý výkon. Okrem nej uvidíte Elsie Fisher, Tima Robbinsa, Robin Weigert, Sarah Gadon, Grega Grunberg či Alison Wright.

O druhú sériu Castle Rock sa kreatívne postarali Sam Shaw, Dustin Thomason a J.J. Abrams. Uvidieť ju budete môcť 23.10.2019 na Hulu.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=w8v19bLSQYI

Zábery z traileru: