Režisér Blair Witch pootvorí zápisník smrti

Netflix prelistuje strany vražedného zápisníka vo filmovej adaptácii fenoménu s názvom Death Note.

Poslednú dobu sme streamovaciu službu Netflix chválili pre jej nový svieži prístup k hororovým fanúšikom. Len počas tohto mesiaca sme napísali o pripravovanom hororovom seriáli Dark a o tom, že Netflix získal lukratívne vysielacie práva pre hororový film Madre.

Prešlo len pár dní a Netflix sa (nielen) hororovým fanúšikom pripomenul trailerom k filmovej adaptácii japonskej mangy Death Note.

Death Note je skutočne medzinárodným fenoménom. Pôvodná manga bola napísaná Tsugumi Ohbom a ilustrovaná Takeshi Obatom. Stoosem kapitol bolo vydaných dokopy v dvanástich zbierkach (tankobon) počas viac ako dva roky trvajúceho obdobia od mája 2004 po október roku 2006.

Televízna anime adaptácia vyšla vo formáte tridsiatych siedmych epizód, ktoré boli odvysielané medzi tretím októbrom roku 2006 a dvadsiatym šiestym júnom 2007. O réžiu sa postaral Tetsuro Araki.

Death Note však prenikol takmer všetkými sférami kultúry ignorujúc hranice a natívne kultúrne návyky. Tri hry, niekoľko soundtrackov, novely, muzikál, televízny seriál a viacero filmov. Prvý z nich vyšiel v roku 2006 ako Death Note od režiséra Shasukeho Kaneka. V ten istý rok vyšiel sequel Death Note 2: The Last Name. V roku 2008 sa fanúšikovia dočkali spin-offu od Hidea Nakata nesúceho názov L: Change the World, len aby v roku 2016 prišlo do kín tretie pokračovanie Death Note: Light Up the New World. Aby toho nebolo málo, rok 2015 fanúšikom priniesol aj televízny seriál Death Note na japonskej televíznej stanici NTV.

Teraz je na rade produkcia spoločnosti Netflix a tá si na novú filmovú adaptáciu privolala hororového mága Adama Wingarda. Ak nepatríte medzi tých, ktorí mená režisérov všímajú, pripomenieme vám, že Adam Wingard sedel na režisérskej stoličke hororových projektov You’re Next (2011), viacerých segmentov hororových antológií V/H/S (2012), The ABCs of Death (2012), V/H/S 2 (2013), mysteriózneho trileru The Guest (2014) a v neposlednom rade minuloročného remaku Blair Witch (2016).

Death Note na streamovaciu službu Netflix prinesie príbeh o mladom chlapcovi L. Turnerovi, ktorý sa stane majiteľom záhadného zápisníka. Ten sa vyznačuje zvláštnou mocou. Keď doň Light napíše akékoľvek meno, daný človek zomrie. Light rýchlo nadobudne pocit nedotknuteľnosti a zápisníkom si vydláždi cestu k vlastnej spravodlivosti. Spoločnosť mú však bude robiť súkromný detektív L a hlavne Ryuk, shinigami alebo Boh Smrti vo forme hlasu, ktorý zápisník zhodil z neba.

L. Turnera si zahral Natt Wolf, detektíva Keith Stanfield a Ryuka fenomenálny Willem Dafoe.

Scenár podľa pôvodnej predlohy od Tsugumi Ohbu spísali Charley Parlapanides, Vlas Parlapanides a Jeremy Slater.

Death Note vyjde 25. augusta tohto roku.

Teaser Trailer:

One comment

Comments are closed.