Preskočiť na obsah

Na Zombieland 2 sa úpenlivo pracuje

Pokračovanie kultového zombie komediálneho masakru Zombieland stále žije.

Sú hororové filmy, ktoré by fanúšikovia so všetkými vlastníckymi právami strčili do trezoru, aby sa ich žiadna nenásytná ruka filmového štúdia nikdy nedotkla. No taktiež sú aj filmy, pri ktorých si divák žiada okamžité pokračovanie, prosíka zodpovedných na sociálnych sieťach a začne okamžite kalkulovať zostávajúci počet dní do postprodukcie, ak by scenár vznikol behom jednej noci.

Medzi filmy tejto kategórie patrí jednoznačne Zombieland z roku 2009. Zábavný hororový masaker spojil zvláštnu skupinku ľudí v centre zombie apokalypsy. Hanblivý študent hľadajúci rodinu, milovník zbraní túžiaci po poslednej sladkosti Twinkie a dve sestry s plánom užiť si zábavný park. Zombieland bol odsúdený na úspech a už teraz si užíva status kultu.

Nielenže bol vysoko hodnotený fanúšikmi, ale samotný komerčný úspech predčil očakávania každého zombíka na filmovom pľaci. Behom sedemnástich dní zarobil cez šesťdesiat miliónov amerických dolárov, čím prekonal rekord prerobenej klasiky Dawn of the Dead z roku 2004. Do roku 2013, kým neprišiel Brad Pitt s World War Z, si Zombieland hovel na prvom mieste v kategórii „najviac zárobkový zombie film všetkých čias.“ Čísla Box Office hovoria o tržbe stodva mil. amerických dolárov.

Fanúšikovia si začali pýtať pokračovanie a odvtedy sa produkcia vlečie takým spôsobom a tak dlho, že po zombie apokalypse už zrejme nebude ani stopy. No nádej na sequel hororovej klasiky vždy existovala a vždy v pravidelných ročných intervaloch sa vynorila mini správa o možnej realizácii…už naozaj.

Ako sme spomínali v nedávnom článku o sci-fi horore Life, scenáristi Rhett Reese a Paul Wernick sa naozaj pochlapili a vytvorili inteligentný hororový snímok. Toto duo stálo taktiež za fenoménom zvaným Deadpool (2016) a tak je už najvyšší čas dať šancu Zombielandu 2. Vedia to aj oni sami.

V najnovšom rozhovore pre portál comicbook.com totiž potvrdili, že na pokračovaní Zombieland 2 sa naozaj pracuje. Scenár je hotový, všetci herci ho milujú a prejavili aktívny záujem o to byť súčasťou finálneho produktu. Účasť prisľúbil aj pôvodný režisér Ruben Fleischer a zostáva už len sfinalizovať rozpočet. Cena mien pôvodnej hereckej zostavy za takmer desať rokov výrazne stúpla a do dvadsať miliónového rozpočtu Zombielandu sa produkcia určite nezmestí. Posledné slovo tak bude mať vedenie Sony.

Pripomeňme si zatiaľ hviezdnu zostavu filmu Zombieland:

Woody Harrelson (The Hunger Games, Now You See Me, True Detective, Triple 9), Jesse Eisenberg (The Social Network, The Newsroom, Now You See Me, The Double, Batman vs Superman: Dawn of Justice), Emma Stone (Crazy, Stupid, Love, The Amazing Spider-Man, Birdman, La La Land), Abigail Breslin (Ender’s Game, Final Girl, Fear Inc., Scream Queens) a Bill Murray (Zombieland).

Veríme, že všetci nájdu spoločnú reč a na Zombieland 2 nebudeme spomínať ako na nedosiahnuteľný sen.