Pripravovaný seriál ‚Resident Evil‘ bude oficiálne na Netflixe

Seriál Resident Evil si objednal Netflix.

Schovaní pod dáždnikom.

Spomínate si, keď sme v roku 2017 priniesli správu o reštarte filmovej série Resident Evil s Jamesom Wanom (SAW, The Conjuring) ako producentom?

Nuž, to bola zábava. Za tri roky sa projekt reštartu pohol skôr dozadu, než vopred. James Wan projekt opustil a najnovšie správy z tohto roku sú len šuškanice o možných hercoch, ktorí by mali/mohli stvárniť jednotlivé postavy.

Viac sa toho dialo na poli video hier, kde v roku 2017 vyšiel geniálny Resident Evil 7: Biohazard a od 2019 dva roky po sebe uzreli svetlo sveta vcelku vydarené remaky Resident Evil 2 a Resident Evil 3. A to nemusíme pripomínať pripravovaný titul Resident Evil Village.

Ak vám chýbajú nové filmy, nemusíte až tak veľmi zúfať. Netflix si objednal 8 epizód nového seriálu Resident Evil. Pôjde o projekt produkčného štúdia Constantin Film, ktoré je zodpovedné za legendárne filmy s Millou Jovovich. Scenáru sa chopí Andrew Dabb, známy pre svoju prácu na seriáli Supernatural. Prvé dve epizódy si pod svoje krídla zodpovednosti vezme Bronwen Hughes, ktorej prácu ste mohli vidieť v seriáloch ako Breaking Bad, Better Call Saul či The Walking Dead.

Príbeh bude úplne nový a rozdelený do dvoch časových línií. Prvá sleduje 14 ročné sestry Jade a Bill Wesker, ktoré sa presťahujú do New Raccoon City. Počas svojho mladého života v meste začnú tušiť, že ich otec skrýva temné tajomstvá. Tajomstvá, ktoré môžu kompletne zničiť svet.

Druhá línia bude z pohľadu už 30 ročnej Jade, ktorá žije vo svete, v ktorom existuje menej než 15 miliónov ľudí a viac než 6 miliárd príšer. Stále sa nevie vyrovnať so svojou minulosťou a udalosťami, ktoré ovplyvnili jej život, jej sestru, otca i samotný „nový“ svet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *