Preskočiť na obsah

Materinská paranoja bude režisérkou hororovej show

Paranoja matky je ústrednou témou v psychologickom horore Madre.

Len nedávno sme písali článok o tom, ako sa Netflix vo svojej hororovej produkcii zlepšil. Okrem seriálov Santa Clarita Diet, druhej série Stranger Things, pripravovanej nemeckej novinke Dark, sa totiž Netflix nezľakol ani filmovej tvorby. Clinical, I don’t feel at Home in this World Anymore, I am the Pretty Thing that Lives in the House sú poslednými prírastkami do kategórie hororu v službe Netflix. Najnovšie táto streamovacia služba získala vysielacie práva na psychologický horor Madre.

Madre je druhým režisérskym počinom Aarona Burnsa. Jeho režisérskym debutom bola síce komédia Blacktino (2011), no má bohaté skúsenosti s hororom vďaka spolupráce s Eli Rothom. Aaron Burns pracoval na filmoch Green Inferno (2013), Planet Terror (2007) a Death Proof (2007).

Horor Aaronovi zrejme učaroval, lebo v jeho snímke Madre divákom ponúkne šialenú paranoidnú jazdu plnú neuveriteľných zvratov, rozuzlení a scén na ktoré krehká duša diváka len tak skoro nezabudne.

Film Madre je o štyri mesiace tehotnej Diane Pietro, ktorá má syna Martina. Ten trpí nešpecifikovanou formou autizmu a jeho výchova i za pomoci manžela je nezvládnuteľná. Dianu stres, emocionálne a fyzické zaťaženie jednoducho zrazí na kolená a rozhodne sa aspoň počas tehotenstva zaobstarať si asistentku a oaptrovateľku. Ňou sa stane postaršia filipínska pani. Okamžite s Martinom nadviaže nevídané spojenie a dokonca Martin prejaví komunikačné schopnosti adekvátne jeho veku. Problém je, že rozpráva len po filipínsky a tak sú obaja manželia v komunikačnej klietke.

Diana však pre zvláštne synove správanie nadobudne pocit, že sympatická filipínska opatrovateľka má vlastné desivé plány. Začne sa báť o svoje nenarodené dieťa, manžela a začne pochybovať o nevinnosti Martina. Trpí Diana paranojou alebo má naozaj dôvod na paniku? Trpí halucináciami alebo to, čo vidí, je trpkou a strašidelnou realitou? Je vôbec skutočnou matkou?

Odpovede na otázky nájdete ku koncu roka 2017 na službe Netflix.

Vo filme si zahrali Daniela Ramírez (La Poseída, Los Archivos del Cardenal), Cristobal Tapia Montt (The Stranger), Matías Bassi (Pulseras Rojas).

Trailer:

1 názor na “Materinská paranoja bude režisérkou hororovej show”

  1. Pingback: Režisér Blair Witch pootvorí zápisník smrti - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.