Preskočiť na obsah

Vieme, kedy vyjde najnovší ‚Vreskot‘

Nedvíhajte telefón.

Vreskot (Scream) od legendárneho Wesa Cravena patrí medzi fanúšikmi najobľúbenejšie hororové filmové série vôbec. Dokopy štyri filmy nielenže svetu priniesli ikonického maskovaného vraha Ghostface, ale aj zarobili viac než pol miliardy eur.

Po poslednej štvrtej časti z roku 2011 sa Vreskot (Scream) dočkal nového obalu v podobe seriálovej antalógie s rovnakým názvom. Tri série boli od roku 2015 do 2019 odvysielané na dvoch odlišných televíznych staniciach, najprv na MTV a neskôr na VH1.

O novom piatom filme sa v hororovej komunite šuškalo už pred 9 rokmi, no konkrétne pozitívne správy prakticky neexistovali, až v roku 2015 Bob Weinstein z The Weinstein Company zabil všetky nádeje so svojim želaním vdýchnuť nový život Vreskotu výhradne formou seriálu pre tínedžerov na MTV.

To sa však zmenilo v roku 2019, kedy Spyglass Media Group získali práva na produkciu nového filmu a vlak sa pohol vopred. Hlavne v posledných mesiacoch sme sa toho dozvedeli najviac.

Vieme, že réžie sa zmocní dvojica Bettinelli-Olpin a Tyler Gillet (Ready or Not, Southbound, Devil’s Due, V/H/S) a scenár zošijú James Vanderbilt (Murder Mystery, Truth) a talentovaný Guy Busick (Castle Rock, Ready or Not, Stan Against Evil).

Potvrdené je aj to, že v piatom filme uvidíme Courteney Cox ako reportérku Gale Weathers a Davida Arquettea ako šerifa Deweyho Rileyho. Jenna Ortega a Melissa Barrera si zahrajú nové postavy.

Čo sme sa najnovšie dozvedeli vďaka oficiálnemu oznámeniu na Twitteri je však to, že Scream 5 nakoniec vyjde 14. januára v roku 2022. Pôvodný plán premiéry na rok 2021 bohužiaľ zlyhal. Rok 2021 bol zvolený práve kvôli oslavám 25 ročnice vydania prvého Vreskotu v roku 1996.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *