Preskočiť na obsah

Prichádza ďalší Kingov film od režiséra hororu Oculus

Geraldova Hra s prvým oficiálnym trailerom.

My sme už jeden článok o pripravovanej filmovej adaptácii románu Geraldova Hra od Stephena Kinga napísali vo februári, no tentokrát máme nielen trailer, ale aj oficiálny dátum vydania. Ak ste tu vtedy s nami ešte neboli, môžete si spoločne s nami pripomenúť Stephena Kinga a Geraldovu Hru.

Stephen King drží rekord v počte filmových a seriálových adaptácií a či tomu veríte alebo nie, to číslo je presne 61…. alebo zhruba, pravdepodobne. Proste, je ich dosť!

Geraldova Hra je román z roku 1992 využívajúci obľúbené prvky Stephena Kinga- izoláciu, sebazaprenie mysle a blízkosť smrtiaceho strachu.

Tak ako mnohé romány a poviedky Stephena Kinga, aj Geraldova Hra sa odohráva v štáte Maine. Konkrétne na odľahlej chatke v ktorej sa manželia Gerald a Jessie Burlingame rozhodnú stráviť príjemný romantický čas a trochu reštartovať pomaly do stereotypu upadajúci vzťah. Gerald sa pokúsi okoreniť ich spoločný život malou hrou s putami. Jessie na spoločnú erotickú hru pristúpi, avšak ako sa Gerald po nej šplhá, vzrušenie ju rýchlo prejde a vyjadrí svoj nesúhlas. Gerald si však túto príležitosť nenechá ujsť a násilím sa pokúsi dostať k sladkej rozkoši. Jessie zabojuje, Geralda odkopne, udrie si hlavu, dostane infarkt a Jessie zostane pripútaná.

Úplne sama, izolovaná od spoločnosti a uväznená silnými putami sa nesvojvoľne začne ponárať do hĺbky svojej mysle. Sprevádzať ju začnú pes Prince, ktorý sa odváži prikrmovať na mŕtvom tele Geralda, deformovaná postava, ktorú začne volať Space Cowboy a rôzne iné bizarné halucinácie. Tie na seba prevezmú podobu postavy The Goodwife (puritánska verzia Jessie), Ruth Neary (jej stará kamarátka) a Nora Callighan (bývalá psychiatrička). Toto klbko hlasov, možných vizuálnych halucinácií, samota a mŕtvola manžela majú za následok hĺbkovú sondu do života Jessie. Jej život v sebe ukrýva viac, než sa zdalo.

O Geraldovu Hru sa režisérsky postaral skúsený Mike Flanagan (Absentia, Oculus, Hush, Before I Wake, Ouija: Origin of Evil).

Zahrali si v ňom Carla Gugino, Bruce Greenwood a Henry Thomas.

Geraldova Hra vyjde 29. septembra a bude dostupná na Netflixe. Stephen King už film videl a opísal ho ako “… desivý, hypnotický, šialený.“

Tak sme teda veľmi zvedaví.

Trailer:

Zábery z traileru:

2 názory na “Prichádza ďalší Kingov film od režiséra hororu Oculus”

  1. Pingback: Adaptácie ktorých diel Stephena Kinga nás ešte čakajú? - Horormagória

  2. Pingback: Rok Stephena Kinga pokračuje novým hororom 1922 - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.