Preskočiť na obsah

Pozor na nočné entity v gotickom horore The Lodgers

Polnočné entity v horore The Lodgers.

Nebudeme si klamať, noci sú desivé. Človek si to uvedomí vtedy, keď sa zobudí počas nočno-rannej hybridnej tretej hodiny a musí ísť na WC. Moment pred stlačením zapínača na stene chodby je jeden z najdesivejších. Samozrejme, je to iracionálny strach. Keby po chodbe domu alebo bytu zvykne kráčať nejaká paranormálna bytosť s chuťou na ľudský strach, asi by jej bolo jedno, že sa rozsvietilo… či?

No predstavte si, že sa nachádzate v Írsku v roku 1920, bývate v trojposchodovej historickej rezidencii a duchovia nie sú súčasťou strašidelných príbehov, ale reality samotnej.

Presne tak žijú dvojičky Rachel a Edward. Po smrti svojich rodičov zdedili nádherné, no tajomstvom prikryté sídlo, v ktorom spoločne žijú. Nemajú totiž na výber. Vždy v noci začnú žiť svoj život zvláštne nadprirodzené entity nazývané Nocľažníci. Nie sú to však príjemné postavičky, túžiace po živote v harmónii.

Každú noc dajú dvojičkám tri neporušiteľné pravidlá: o polnoci musia byť v posteli; cudzinec nesmie prekročiť prah a ak sa niekto podnikne ujsť, život druhého bude v ohrození.

Životy oboch sa ocitnú v nebezpečí po tom, čo sa vojnový veterán Sean nasťahuje do domčeku v dedine neďaleko sídla. Okamžite mu padnú oči na Rachel, z ktorej vyžaruje záhadnosť a tajomná krása. Rachel sa na Seana taktiež zapozerá a túžba jedného po druhom sa stane dôvodom nalomenia pravidiel, ktoré určili Nocľažníci.

Čo sú tie paranormálne bytosti zač? Prečo sú pre nich pravidlá tak podstatné a prečo sa týkajú práve Rachel a Edwarda?

To sa dozviete v gotickom horore The Lodgers od Briana O’Malleyho, ktorý v roku 2014 zrežíroval originálny a vizuálny horor Let Us Prey. Scenár napísal David Turpin a vo filme si zahrali David Bradley, Eugene Simon, Bill Milner, Charlotte Vega a Moe Dunford.

Horor The Lodgers z produkcie Epic Pictures Group bude mať svetovú premiéru na filmovom festivale TIFF, ktorý sa koná v Toronte od 7. septembra do 17. septembra tohto roku.

Trailer:

Plagát: