Preskočiť na obsah

Kontroverzný horor ‚The Hunt‘ vstal z mŕtvych

Kontroverzia sa vracia.

Spomínate si na politický horor The Hunt od producentov filmov The Purge? Písali sme o ňom v polovici letných prázdnin minulého roku s tým, že sa mal navyše dočkať aj slovenskej a českej distribúcie. Vydaný trailer však spôsobil menší rozruch, hlavne pre svoju „kontroverznú“ satirickú náturu, ktorá v dobe Trumpovej Ameriky má špecifický efekt nechcenej doslovnosti.

Konzervatívni komentátori a blogeri obvinili režiséra Craiga Zobela z podnecovania násilia a nenávisti. Umiernenejší kritici pre zmenu dumali nad tým, či je vhodné púšťať v kinách film, ktorý proti sebe posiela dva opozičné tábory v dobe, kedy je americká spoločnosť polarizovaná tak ako nikdy predtým.

No a aby toho nebolo málo, ani nie týždeň po vydaní traileru sa počas jediného víkendu odohrali dva masakre v El Paso a v meste Dayton v štáte Oregon.

Distribučná spoločnosť Universal Pictures okamžite film stiahla a The Hunt sa prakticky nič nepočulo.

Zmena nastala pred 3 dňami, kedy Universal Pictures do sveta vypustili nový oficiálny trailer a čerstvý plagát oslavujúci všetky negatívne prívlastky, ktorých sa The Hunt dočkal.. Film má vyjsť 13. marca, teda, ak sa nič nepokazí.

Pripomeňme si však o čom The Hunt je.

V pomerne priamočiarom príbehu nazrieme za oponu elít a vysoko postavených ľudí s takmer neobmedzenou mocou. Mať k dispozícii čokoľvek, na čo človek pomyslí, môže mať celkom desivé následky, hlavne v oblasti rekreačnej zábavy. Rybárčenie a lovenie nemých tvárí dokáže nasýtiť len na krátko. Zakázané ovocie predsa len chutí najlepšie a inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Dvanásť cudzincov sa z ničoho nič ocitne na prázdnom a rozsiahlom území blízko lesa. Okrem BDSM guľôčok v ústach ich spája cesta k neodvratnému osudu – stať sa loveckými trofejami šialenej elity. Tí vybehnú z neďalekého luxusného kaštieľa a svoju nedotknuteľnosť si tradične otestujú vzrušujúcim lovom.

S čím však členovia elitnej moci nerátali je prítomnosť Crystal, ktorá hru na mačku a myš pozná lepšie, než samotní lovci. Crystal naozaj nemá v pláne stať sa ďalšou z umlčaných obetí. Naopak, naservíruje im ich vlastnú medicínu pokým sa nedostane k záhadnej žene zodpovednej za organizáciu celého nechutného lovu.

Film The Hunt zrežíroval Craig Zobel (Z for Zachariah, One Dollar) a scenár napísali Damon Lindelof (The Lost, World War Z) a Nick Cuse (The Leftowers, Maniac). Vo filme si zahrali Ike Barinholtz, Betty Gilpin, Emma Roberts, Hilary Swank a ďalší.

The Hunt je z produkcie Blumhouse, White Rabbit a vyjde 13.03.2020 v kinách v USA. O slovenskej a českej distribúcii sa zatiaľ nič nehovorí.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *