Preskočiť na obsah

Producenti hororov The Ring a The Grudge vám prinášajú Polaroid

Polaroid napojený na inú dimenziu.

Ak máte v obľube krátkometrážne hororové filmy, určite si spomínate na filmík Polaroid (2015) od Larsa Klevberga, v ktorom ste mohli vidieť dve dievčatá ich balenie si vecí pred sťahovaním, nakoľko matka jednej z nich, Sáre, umrela. Pri preberaní zbytočností však narazia na staručký foťák, ktorého každé jedno cvaknutie predstavuje blížiacu sa paranormálnu tragédiu.

Práve na tento príbeh nadväzuje celovečerný horor Polaroid od toho istého režiséra Larsa Klevberga, ktorý si týmto spôsobom vyskúšal podobnú púť ako horor Lights Out (2016) so svojim otcom Davidom F. Sandbergom.

Spoločensky introvertná študentka Bird Fitcher si privyrába prácou v obchodíku so starožitnosťami, kde v jeden deň natrafí na nádherný klasický polaroid. V momente si ho zamiluje a v myšlienkach sa nevie dočkať všetkých tých chvíľ, ktoré sa jej podarí zachytiť touto vzácnou starožitnosťou.

Bird si však všimne, že na zhotovených fotkách stojí zvláštna silueta, no panikáriť začne až vtedy, keď jej na fotkách vyskytujúci sa spolužiak Tyler zomrie. Bird má teóriu, že záhadný tieň je znamením smrti. Keďže aj v onen osudný večer fotila viacero svojich spolužiakov, rozhodne sa ich varovať. Tieň na fotografiách sa očividne pohyboval z miesta na miesto, z fotografie na fotografiu, a tak si Bird uvedomí, že riziko reálnej hrozby môže byť o to väčšie.

Polaroid však neprináša len smrť, v jeho minulosti sa skrýva desivejšia záhada, ktorej paranormálne aktivity otvoria bránu desom, aké sa Bird a jej kamarátom ani len nesnívali.

Larsovi so scenárom pomohla Blair Butler. Vo filme si zahrali Javier Botet, Kathryn Prescott, Mitch Pileggi, Grace Zabriskie, Tyler Young, Keenan Tracey, Samantha Logan ,Priscilla Quintana a Madelaine Petsch.

Filmu s produkciou pomohli Roy Lee a Chris Bender, ktorí sú známi z produkcie filmov The Ring a The Grudge. O distribúciu sa postará spoločnosť Dimension Films.

Polaroid vyjde 25. augusta tohto roku.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=yLSv_PyJM2I

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: