Preskočiť na obsah

Mŕtve duše rodinného masakru v horore Delirium

Mŕtve deti a rozprávajúce steny v horore Delirium.

Zrejme každý má priateľov, s ktorými sa dajú robiť sprostosti prirodzene a s totálnou ľahkosťou. Vždy však ide o štandardné a v konečnom dôsledku bezpečné úkony. Hranice sa zvyčajne nachádzajú na nočnom cintoríne a pri vytiahnutí spoločenskej hry Ouija. Nie však každý, kto sa tvári ako priateľ, skutočne priateľom je.

Určite to poznáte aj z vlastnej skúsenosti, hlavne zo školského prostredia. Patriť do nejakej skupiny bolo a stále je celkom prirodzenou súčasťou spoločenského života, no sú aj ľudia, ktorí sú pre príslušnosť skupiny vyššieho rádu spraviť čokoľvek. To je aj prípad Eddieho, ktorý síce nemá 13, no stále túži byť súčasťou žiackeho gangu s originálne drsným názvom Hell Gang.

Členovia tohto pekelného gangu a zároveň Eddieho spolužiaci sa mu rozhodnú dať šancu. V meste sa nachádza neslávne smutný dom, v ktorom podľa historiek a legiend tragicky zahynulo 13 ľudí, z čoho väčšina boli deti. Eddieho tak tradične ovešali kamerou a vyslali s bojovou úlohou prežiť a vystrašene vyjsť von.

Členovia Hell Gangu brali celú situáciu ako príležitosť na zachytenie videa s virálnymi kvalitami. Rátali s tým, že Eddie nedôjde ani len k dverám a už bude utekať kadeľahšie. Eddie je však vnútorne odhodlaný a keď otvorí dvere, pohltí ho temnota začínajúca pred vchodovými dverami.

Piati členovia prominentného gangu čakali niekoľko minút, no Eddieho niet. Začali uvažovať nad tým, že sa karta obrátila a obeťami žartu sa stanú oni, keď ho vojdu dnu hľadať a on vyskočí zo skrine s kamerou pripnutou na hrudi.

To však nie je to, čo sa stalo. Hneď po otvorení dverí ich privíta mŕtvo vyzerajúca žena, ktorá tam rozhodne nemá čo robiť. Tým sa započne tá najdesivejšia skúsenosť ich životov. Historky o paranormálnych úkazoch sú totiž pravdivé a obete tragédie stále prežívajú medzi stenami obrovského domu. Podarí sa pätici Hell Gangu prežiť, nájsť Eddieho a ujsť z domu, ktorý ich chce naučiť o bolesti a strachu?

Režisérom snímky je Johny Martin (Skeleton Man, Hangman). Na scenári pracovali Francisco Castro (Foretold), Andy Cheng (End Game) a Lisa Clemens. Vo filme si zahrali Mike C. Manning, Griffin Freeman, August Roads, Ryan Pinkston, Seth Austin a Elena Sanchez.

Horor Delirium je z produkcie Martini Films a HG Productions. O distribúciu sa postará Gravitas Ventures. Delirium vyjde 19. januára v roku 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: