Nový Exorcista príde od režiséra filmu Halloween

Exorcista sa dočká pokračovania.

Nová generácia, nový démon.

Čaká nás nové vyháňanie diabla. Kultová klasika Exorcista (The Exorcist) z roku 1973 od Williama Friedkina bola nominovaná na 10 Oscarov a do roku 2017 bola najziskovejším R-kovým hororom (prvenstvo si uchmatlo To). Film bol adaptáciou rovnomenného románu Williama P. Blattyho z 1971 a spustil lavínu viacerých pokračovaní a prequelov, vrátane Vyháňača diabla 3, založeného na knižnom pokračovaní Legion (1983).

Vyzerá to tak, že sa čerstvej vízie exorcizmu naozaj dočkáme. V auguste tohto roku sa webom začali šíriť informácie o tom, že Morgan Creek Entertainment mieni reštartovať filmovú sériu, ku ktorej vlastní práva. No podľa najnovších exkluzívnych informácií od Observera sa dočkáme pokračovania Exorcistu. Zatiaľ nevieme, či pôjde o priame pokračovanie nadväzujúce na príbeh z 1973 alebo viac o spirituálne pokračovanie hororovej klasiky. Dôležité je však to, že vieme, kto sa o nového Exorcistu postará. Na režisérsku stoličku sa posadí David Gordon Green, režisér Halloweenu (2018), pripravovaného Halloween zabíja (Halloween Kills) a v budúcnosti aj tretieho filmu Halloween končí (Halloween Ends). Morgan Creek Entertainment bude na filme spolupracovať s produkčnou spoločnosťou Blumhouse (Paranormal Activity, Očista, Insidious, Halloween, Neviditeľný muž). Exekutívnymi producentmi budú David Robinson (Vyháňač diabla: Počiatok) a James G. Robinson (Vyháňač diabla: Počiatok, Pod nadvládou zla, Plod noci).

Viac detailov o filme známych nie je, no fanúšikovia originálnej klasiky môžu zatiaľ pokojne spávať z dvoch dôvodov: nejde o remake a pokračovanie je v dobrých rukách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *