Príde si po vás ‚The Empty Man‘ v novom supernaturálnom horore

Supernaturálna legenda ožije v horore The Empty Man.

Na prázdnom moste.

Viete, čo máte spraviť, keď na moste nájdete fľašu? Zafúkať do nej a myslieť pri tom na prázdneho muža. Je to virálny trend, všetky decká to robia. Vážne. Teda, aspoň v takúto realitu dúfajú v 20th Century Studios s filmom The Empty Man.

Príbeh je o drobnom americkom meste na Stredozápade, kde za bizarných okolností zmizne skupinka tínedžerov. Miestni obyvatelia sú – pochopiteľne – presvedčení o tom, že ide o prácu tamojšej legendy známej ako The Empty Man. Tá hovorí o tom, že ak na moste nájdete prázdnu fľašu a zafúkate do nej, privoláte supernaturálnu bytosť známu pod menom The Empty Man. V prvý deň od rituálu ho započujete, na druhý deň sa vám ukáže a na tretí deň vás konečne nájde.

Policajt vo výslužbe sa snaží odhaliť skutočnú pravdu za záhadnými zmiznutiami. Predsa len, strašidelné príbehy sú len to – príbehy. No počas svojej investigatívnej práce zistí nielen to, že legenda sa zakladá na realite, no aj fakt, že existuje sektárska skupina ľudí, ktorá sa snaží mysterióznu supernaturálnu entitu priviesť k životu.

Film je založený na komiksovej sérii s rovnakým názvom od Cullena Bunna a Vanesy R. Del Rey, vydávanej pod Boom! Studios od roku 2014. Režisérom je David Prior, ktorý sa doteraz venoval dokumentárnym a krátkometrážnym filmom. Kameru mal na starosti Anastas N. Michos (Texas Chainsaw 3D, Prvá očista) a produkčný dizajn Craig Lathrop (Čarodejnica, Maják). V The Empty Man si zahrali James Badge Dale, Marin Ireland, Stephan Root, Ron Canada, Robert Aramayo, Joel Courtney, Sasha Frolova.

The Empty Man vyjde 23. októbra v kinách v USA.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *