Preskočiť na obsah

James Wan bude producentom hororového seriálu ‚Archive 81‘

Found footage po novom.

Podcasty zažívajú boom už niekoľký rok po sebe, čo sa pomaly stáva skutočnosťou aj na Slovensku. Audio drámy patria medzi zvlášť obľúbené žánre. Mnohé podcasty majú profesionálne herecké obsadenie a vysoko kvalitnú zvukovú produkciu vrátane efektov. Medzi takéto podcasty patrí aj Archive 81 od produkčnej spoločnosti Dead Signals, ktorá je zodpovedná aj za podcast The Deep Vault.

Archive 81 začal „vysielať“ v roku 2016 a momentálne sú dostupné tri série, ktoré nájdete na akejkoľvek podcastovej aplikácii – Google Podcasts, Spotify či Apple Podcasts. Už začiatkom tohto roka sa šuškalo o tom, že podcast by sa mal dočkať seriálovej adaptácie na Netflixe, no až teraz je to oficiálne. Netflix uverejnil tlačovú správu, ktorá potvrdila začiatok produkcie.

Seriál Archive 81 má byť voľnejšou adaptáciou rovnomenného podcastu a bude sledovať archivára Dana Turnera, ktorý prijme ponuku na mysterióznu prácu reštaurovania a záchrany videozáznamov z kolekcie kaziet z roku 1994. Pri svojej práci natrafí na dokument od Melody Pendras, ktorá sa venovala nebezpečnému kultu. Dan je presvedčený, že vie Melody zachrániť pred jej hrozivým koncom a to i napriek tomu, že sa Melody vyšetrovanie kultu stalo osudným pred 25 rokmi.

Showrunnerkou bude veteránka Rebecca Sonnenshine, ktorá ako scenáristka a producentka figurovala pri seriáloch ako sú Chlapci (The Boys) či Upírske denníky (The Vampire Diaries). Exekutívnymi producentmi budú James Wan, Michael Clear a Rob Hackett cez svoju spoločnosť Atomic Monster Productions. O réžiu sa postará Rebecca Thomas, ktorá má skúsenosti s adaptáciou podcastu Limetown. Scenár napísal Paul Harris Boardman (Exorcizmus Emily Rose, Chráň nás od zlého). Originálni tvorcovia podcastu Marc Sollinger a Daniel Powell budú slúžiť ako co-producenti.

Oznámenými hercami sú Dina Shihabi a Mamoudou Athie. Prvá séria seriálu bude mať 8 epizód a showrunnerka Rebecca Sonnenshine sľubuje nový pohľad na supernaturálny horor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *