Preskočiť na obsah

K seriálu ‚Hellraiser‘ sa pridal samotný tvorca originálu Clive Barker

Žiadne mrhanie dobrého utrpenia.

Clive Barker sa vráti do svojho vlastného pekla. Režisér, scenárista, producent a v prvom rade literárny autor je zodpovedný za nezabudnuteľné horory a desivé fantazmagorické výjavy. Je autorom Kníh krvi (Books of Blood) či poviedky The Forbidden, z ktorej sa neskôr stal film Candyman. Každý ho však pozná ako tvorcu filmovej série Hellraiser, ktorej prvý úspešný film bol adaptáciou jeho vlastnej novely The Hellbound Heart. Odvtedy sa však Pinheada ani nedotkol.

To sa zmení vďaka projektu od HBO, o ktorom vyšli prvé informácie ešte v apríli. Teraz je už však oficiálne jasné, že Clive Barker sa stane exekutívnym producentom nového seriálu Hellraiser. S touto informáciou prišiel exkluzívne Deadline. Clive Barker si nepriamo kopol do niekoľkých filmových pokračovaní so slovami, že je „potešený šancou vdýchnuť mytológii Hellraiser nový život a priniesť príbehy späť k svojim koreňom.“

Je potešujúce, že Clive Barker bol spokojný so svojou rolou a produkčným tímom natoľko, že sa odvážil pod projekt podpísať. Režisérom úvodných epizód má byť David Gordon Green (Halloween) a sériu napíšu Mark Verheiden (Hemlock Grove, Konštantín, Swamp Thing) a Michael Dougherty (Trick r’ Treat). Ostatnými exekutívnymi producentmi sú Danny McBride, Jody Hill, Brandon James (všetci traja Halloween), Roy Lee (Kruh, To, To: Kapitola 2) či Dan Farah (Ready Player One: Hra sa začína).

Seriál od HBO nie je reštartom a ani prerábkou. Pôjde o pokračovanie pekelnej mytológie s legendárnymi postavami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *