Natáčanie štvrtej série ‚Stranger Things‘ sa opäť začalo

Po šesť mesačnej pauze sa seriál Stranger Things opäť vrátil do fázy produkcie.

Hore nohami.

Tento rok bol doteraz plný zvláštností, preto nie je žiadnym prekvapením, že máme pre vás novinku ohľadom ešte zvláštnejších vecí. Nie, vôbec sa neospravedlňujem.

Seriál Stranger Things patrí medzi najpopulárnejšie seriály Netflixu a vďaka svojim trom sezónam sa dokázal zavŕtať do žíl popkultúry tak hlboko, že v našich hlavách budú vafle, Upside Down a Eleven žiť minimálne dve dekády. Seriál je taktiež doslovným magnetom na ocenenia. Od svojho počiatku v roku 2016 len samotný Stranger Things získal šesť Primetime Emmy, štyri Zlaté glóbusy, tri Grammy a štyri Saturny. A to nespomíname herecké obsadenie, ktoré dokázalo nakopiť cez tridsať cien.

Nečudo, že od júla minulého roku – kedy odpremiérovala posledná tretia séria – sa fanúšikovia seriálu nevedia dočkať návratu do mesta Hawkins. Hlavne po tom, čo finále skončilo s Američanom uväzneným na Kamčatke a navnadilo nás na zaujímavý úvod budúcej sezóny.

Produkcia novej štvrtej série bola kvôli pandémii pozastavená ešte v marci, čo síce spôsobilo problémy všetkým zúčastneným na natáčaní, no tvorcom známym ako The Duffer Brothers pozastavenie natáčacieho procesu prinieslo aj pozitíva. Podľa ich tvrdení im niekoľko mesiacov „voľna“ umožnilo popremýšľať nad tým, čo chcú štvrtou sériou povedať a hlavne, ako chcú seriál ukončiť. Nemusíte sa však obávať, v jednom dychu dodali, že seriál sa vráti ešte minimálne s piatou sériou.

Štvrtá séria sa bude viac sústrediť na Jima Hoppera, ktorého stvárňuje David Harbour. Po zmŕtvychvstaní sa má jeho charakter výrazne zmeniť.

No ale teraz k tomu podstatnému. Natáčanie štvrtej série sa začalo presne dnes, čo Netflix oznámil na svojom Twitteri.

Ak sa pozriete na fotografiu bližšie, tak si všimnete, že sa nachádzame v Upside Down. Zaujímavým detailom je aj dátum na klapke. Znázorňuje 19. august roku 1979.

Keď ho hodíte do Googla a kliknete na prvý odkaz, dozviete sa, že v ten deň sa na Zem vrátili kozmonauti Vladimir Lyakov a Valery Ryumin po rekordných 175 dňoch vo vesmíre na Soyuz 34.

Čo to všetko znamená je zábavná záhada. Najdôležitejšie je však to, že vlak do Upside Down znovu odštartoval.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *