Keď sa mokrý sen premení na nočnú moru

Netflix si pripravil nešťastnú nádielku na piatok trinásteho.

Síce na Slovensku nie je kultúra (ne)detských opatrovateliek až taká rozšírená ako v iných európskych krajinách a v USA, no naozaj nie je náročné vžiť sa do kože chlapca vchádzajúceho do ríše puberty, ktorý má o samote stráviť čas bez rodičov, s len o pár rokov staršou babou.

Pre bežného chlapca je to zázračný čas. Nejde totižto o nudné rovesníčky, ktoré doteraz plačú nad rozpadom One Direction a taktiež nejde o susedu od vedľa, ktorú po večeroch sleduje cez žalúzie a tuší, že o tom veľmi dobre vie a preto nerobí nič vzrušujúce. Staršia a atraktívna opatrovateľka je žena s dospelým zmýšľaním, ktorej prácou je starať sa o jeho pohodlie a spokojnosť. Je takmer nemožné nezamilovať sa.

A práve to sa stalo chlapcovi Coleovi, ktorý sa doslova rozpúšťa pri každom jednom pohľade na jeho opatrovateľku Bee. Je staršia, ale nie tak, aby sa cítil blbo. Je modrooká blondína s dokonalým telom a takmer vždy ju môže nenápadne pozorovať z bazéna pred domom. A čo je najlepšie, sem-tam sa naňho usmeje. Miluje ju.

Keď sa netradične o svoje vzrastajúce (pun intended) pocity podelí so svojou kamarátkou zo školy, tá ho prefacká s ešte vzrušujúcejšou teóriou, ktorú sa rozhodne otestovať. Podľa nej si totiž éterická Bee, vždy keď Cole spí, do domu zavolá frajera a bozkáva sa s ním.

Cole Bee síce miluje, ale nie je až taký majetnícky, aby si s pubertou nedokázal užiť pohľad na ženu jeho snov v intímnej polohe. Rozhodne sa preto v jednu noc vyjsť z postele a z pohodlia druhého poschodia domu sledovať nočné zázraky svojej milovanej opatrovateľky. To, čo uvidí, mu však vyrazí dych.

Zazrie totiž Bee, jej kamarátky a kamarátov, ako hrajú populárnu spoločenskú hru fľašu. Keď uvidí, že hrdlo fľaše ukáže na skoro identicky atraktívnu roztlieskavačku, splní sa mu jeho mokrý sen. Ocitne sa v siedmom nebi a jeden by povedal, že vidí toľko, že už môže pokojne umrieť. To sa mu začne plniť o pár minút po mokrom lesbickom momente. Hrdlo fľaše tentokrát ukáže na nepopulárneho intelektuála zo školy, ktorý sa okrem zrejme prvého bozku v živote dočká dvojice čepelí v jeho hlave.

Bee a jej atraktívny gang sú členmi vlastného satanistického kultu a Colea tak čaká tá najvzrušujúcejšia a emocionálne najbolestivejšia noc jeho života. Okrem zlomeného srdca ho môže totiž stretnúť ešte horší osud – drastická smrť pod nežnými rukami ženy, ktorú naivne miloval.

Film The Babysitter zrežíroval McG, ktorý je známy svojimi väčšími projektami ako sú Charlieho Anjeli (Charlie’s Angels, 2000) a Terminator Salvation (2009). Za scenárom stojí Brian Duffield (Insurgent, Jane Got a Gun). Vo filme si zahrali Bella Thorne, Samara Weaving, Judah Lewis, Robbie Amell a Andrew Bachelor.

The Babysitter je z produkcie New Line Cinema (It, 2017)Boies/Schiller Film Group a Wonderland Sound & Vision. Film mala distribuovať práve divízia Warner Bros. New Line Cinema, avšak tieto práva nakoniec predali službe Netflix.

The Babysitter tak uvidíte v piatok trinásteho tohto októbra na Netflixe.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=6qCqrODw1nM

Zábery z filmu:

Plagát: