Preskočiť na obsah

Keď sa mokrý sen premení na nočnú moru

Netflix si pripravil nešťastnú nádielku na piatok trinásteho.

Síce na Slovensku nie je kultúra (ne)detských opatrovateliek až taká rozšírená ako v iných európskych krajinách a v USA, no naozaj nie je náročné vžiť sa do kože chlapca vchádzajúceho do ríše puberty, ktorý má o samote stráviť čas bez rodičov, s len o pár rokov staršou babou.

Pre bežného chlapca je to zázračný čas. Nejde totižto o nudné rovesníčky, ktoré doteraz plačú nad rozpadom One Direction a taktiež nejde o susedu od vedľa, ktorú po večeroch sleduje cez žalúzie a tuší, že o tom veľmi dobre vie a preto nerobí nič vzrušujúce. Staršia a atraktívna opatrovateľka je žena s dospelým zmýšľaním, ktorej prácou je starať sa o jeho pohodlie a spokojnosť. Je takmer nemožné nezamilovať sa.

A práve to sa stalo chlapcovi Coleovi, ktorý sa doslova rozpúšťa pri každom jednom pohľade na jeho opatrovateľku Bee. Je staršia, ale nie tak, aby sa cítil blbo. Je modrooká blondína s dokonalým telom a takmer vždy ju môže nenápadne pozorovať z bazéna pred domom. A čo je najlepšie, sem-tam sa naňho usmeje. Miluje ju.

Keď sa netradične o svoje vzrastajúce (pun intended) pocity podelí so svojou kamarátkou zo školy, tá ho prefacká s ešte vzrušujúcejšou teóriou, ktorú sa rozhodne otestovať. Podľa nej si totiž éterická Bee, vždy keď Cole spí, do domu zavolá frajera a bozkáva sa s ním.

Cole Bee síce miluje, ale nie je až taký majetnícky, aby si s pubertou nedokázal užiť pohľad na ženu jeho snov v intímnej polohe. Rozhodne sa preto v jednu noc vyjsť z postele a z pohodlia druhého poschodia domu sledovať nočné zázraky svojej milovanej opatrovateľky. To, čo uvidí, mu však vyrazí dych.

Zazrie totiž Bee, jej kamarátky a kamarátov, ako hrajú populárnu spoločenskú hru fľašu. Keď uvidí, že hrdlo fľaše ukáže na skoro identicky atraktívnu roztlieskavačku, splní sa mu jeho mokrý sen. Ocitne sa v siedmom nebi a jeden by povedal, že vidí toľko, že už môže pokojne umrieť. To sa mu začne plniť o pár minút po mokrom lesbickom momente. Hrdlo fľaše tentokrát ukáže na nepopulárneho intelektuála zo školy, ktorý sa okrem zrejme prvého bozku v živote dočká dvojice čepelí v jeho hlave.

Bee a jej atraktívny gang sú členmi vlastného satanistického kultu a Colea tak čaká tá najvzrušujúcejšia a emocionálne najbolestivejšia noc jeho života. Okrem zlomeného srdca ho môže totiž stretnúť ešte horší osud – drastická smrť pod nežnými rukami ženy, ktorú naivne miloval.

Film The Babysitter zrežíroval McG, ktorý je známy svojimi väčšími projektami ako sú Charlieho Anjeli (Charlie’s Angels, 2000) a Terminator Salvation (2009). Za scenárom stojí Brian Duffield (Insurgent, Jane Got a Gun). Vo filme si zahrali Bella Thorne, Samara Weaving, Judah Lewis, Robbie Amell a Andrew Bachelor.

The Babysitter je z produkcie New Line Cinema (It, 2017)Boies/Schiller Film Group a Wonderland Sound & Vision. Film mala distribuovať práve divízia Warner Bros. New Line Cinema, avšak tieto práva nakoniec predali službe Netflix.

The Babysitter tak uvidíte v piatok trinásteho tohto októbra na Netflixe.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=6qCqrODw1nM

Zábery z filmu:

Plagát:

1 názor na “Keď sa mokrý sen premení na nočnú moru”

  1. Pingback: Morbídny kancelársky chaos od režiséra Pach Krvi 2 - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.