Preskočiť na obsah

Na mange založený sci-fi trilerový seriál ‚Alice in Borderland‘ ponúkne nebezpečné hry v prázdnom Tokiu

Nie je hra ako hra.

Decembrová ponuka na Netlixe bude bohatá aj na napínavé trilery a ak ste náhodou fanúšikmi japonskej produkcie či nebodaj sa vo vašich poličkách „povaľuje“ manga, sci-fi seriál Alice in Borderland je určený priamo pre vás. Je totiž založený na mange Imawa no Kuni no Alice od Haroa Asoa, ktorý bol vydávaný cez Shogakukan Inc. v týždenníku Weekly Shonen Sunday.

Od kameramana Taroa Kawazu, ktorý získal cenu za kameru od Japonskej filmovej akadémie v roku 2019 za film Kingudamu, a od režiséra oceňovaných filmov I am a Hero a Kingudamu, príde na naše obrazovky príbeh o Arisuovi, apatickom, nevšímavom a nezamestnanom mužovi, ktorý je posadnutý videohrami. Z ničoho nič sa so svojimi kamarátmi ocitne v bizarnom a prázdnom Tokiu, kde sú nútení hrať nebezpečné hry a plniť šialené úlohy. Arisu stretne Usagi, mladú a osamotenú ženu. Spoločne sa vydajú na misiu odhalenia záhad a dôvodu existencie sveta plného vražedných hier.

Pôvodný príbeh adaptovali Yoshiki Watabe, Yasuko Kuramitsu a Shinsuke Sato. V seriáli si zahrali Kento Yamazaki, Tao Tsuchiya Nijiro Murakami, Yuki Morinaga, Keita Machida, Ayaka Miyoshi, Dori Sakurada, Aya Asahina, Shuntaro Yanagi, Yutaro Watanabe, Ayame Misaki a mnohí ďalší.

Alice in Borderland je z produkcie ROBOT a prvých 8 epizód vyjde aj na československom Netflixe 10. decembra.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *