Vyšiel trailer na seriálové ‘Svedectvo’ od Stephena Kinga

Svedectvo od Kinga príde v seriálovej podobe už tento december.

Zakončenie roku Kingovou apokalypsou.

V auguste sme písal o seriálovej adaptácii románu Svedectvo (The Stand, 1978) od Stephena Kinga, kedy vyšli prvé oficiálne zábery. Teraz tu máme konečne oficiálny trailer.

Ak neviete, čo Svedectvo je, tak ide o kultové dielo, mnohými označované za najlepšiu post-apokalyptickú literárnu fikciu, ktorej príbeh rozpráva o armádnom experimente, ktorý usmrtí takmer 99% ľudstva a existencia na Zemi sa premení na šialený boj dobra so zlom. Na strane dobra stojí vyše storočná Abigail a stranu zla vedie Temný muž (Randall Flagg).

9 epizódny seriál bude odvysielaný cez CBS All Access. Produkcie a písania sa chopili Josh Boone Ben Cavell. Prvý menovaný zrežíroval prvú epizódu. Môžete ho poznať ako režiséra komiksového hororu Noví mutanti. Showrunnermi sú Ben Cavell (Justified, Homeland) Taylor Elmore (Justified, Limitless).

Fanúšikov literárnej verzie budú zaujímať dva dôležité fakty. Seriál sa nebude venovať svetu pred apokalyptickou skazou a finále napísal sám Stephen King. Podľa svojich slov je na záver seriálu pyšný. Vraj ho chcel vždy v takej podobe napísať.

V seriáli si zahrali Whoopi Goldberg, Alexander Skarsgård, James Marsden, Odessa Young, Jovan Adepo a ďalší.

Prvá epizóda vyjde 17. decembra na CBS All Access.

Trailer:

https://youtu.be/N2tviyrdsxs

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *