Preskočiť na obsah

Emily Blunt a John Krasinski v tichom horore A Quiet Place

Buďte ticho!

Vážne, skutočne milujeme písať o filmoch a v mnohých prípadoch sa i pri predstavovaní traileru necháme uniesť. Pripravovaný film A Quiet Place nám však robí našu prácu ťažšou, nakoľko v Paramount Pictures držia celý dej v totálnej tajnosti a do sveta vypustený teaser trailer ukazuje značne málo. Nečudujeme sa, filmy ako A Quiet Place stavajú na záhadnosti a veľkom odhalení po dlhom hádaní diváka.

No i napriek tomu sa poďme spoločne pozrieť na to, čo nám krátka ochutnávka prezrádza.

Dostáva sa nám pohľad na niečo, čo vyzerá ako pomerne prázdny post-apokalyptický svet. Predsa len, podľa všetkého prežila len jedna rodina. Vôbec sa nečudujeme tomu, prečo práve táto. Ide o rodinu predstavujúcu vrchol naturálneho genetického inžinierstva. Jim (John Krasinski) z legendárneho seriálu The Office hodil Pam a svoje dvojičky za hlavu. Vymenil ich za bradu a svaly, aby sa mohol stať vojakom v akčnom trháku 13 Hours. Po bitke je však každý generál a odchod od kontroverzie mu umožnil žiť pohodlný a jednoduchý život po boku Emily Blunt, ktorá konečne vystúpila z vlaku a nabrala odvahu vyskúšať si rodinný život.

No stalo sa niečo katastrofálne a teraz žijú spolu so svojimi deťmi v schátralom dome pod jediným pravidlom – musia byť ticho. Tam vonku niekto/niečo číha a každý hlasný zvuk sa stáva predzvesťou prichádzajúcej smrti. Jednou tragickou smrťou si táto rodina prešla, v traileri môžeme vidieť provizórny krížik. Okrem toho môžeme s istotou povedať, že otec v rodine berie prežitie skutočne vážne. Všetci sú bosí a pri nutnosti ísť do lesa musí otec nevinných detí vyznačiť cestu jemným pieskom, ktorý vyzerá ako múka, ale počas apokalypsy by predsa nikto múkou neplytval.

Biedny a zrejme od pazúrov poznačený dom je obklopený jednoduchým bezpečnostným systémom. Ten začne signalizovať nebezpečenstvo v jeden večer, keď po nemej večeri kučeravý chlapec s ojedinelým úsmevom prevrhne petrolejovú lampu a zobudí „niečo“.

Rodina je v nebezpečenstve a konfrontácii so záhadou sa určite nevyhne.

A Quiet Place je druhým režisérskym dielom herca Johna Krasinskeho (prvým je The Hollars, 2016), ktorý do svojho hororu vtiahol aj vlastnú neskutočne talentovanú manželku Emily Blunt. Okrem nej a samotného Krasinskeho sa vo filme objavia Noah Jupe, Millicent Simmonds a Cade Woodward. Krasinskemu so scenárom pomohol Scott Beck (Spread, Nightlight).

A Quiet Place z produkcie Platinum Dunes a Sunday Night vyjde cez distribučnú spoločnosť Paramount Pictures a to 6. apríla 2018.

Trailer:

Zábery z filmu: