Preskočiť na obsah

Odhalenie tajomstva odokryje skutočnú tvár démona

Niekedy nie je nič tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Presvedčí vás o tom Arbor Demon.

Hororové filmy nemusia nutne búrať vlastné žánrové klišé pre dosiahnutie úspechu, či príjemného filmového zážitku. Držať sa fungujúceho receptu, idúc si po vlastnej línii hororového vizuálu a scenáru, ktorý neráta s lobotómiou diváka je mnohokrát tá najsprávnejšia voľba. Taktiež sú tu však aj filmy, ktoré si ničenie vyšľapaných cestičiek a rozbíjanie klišé dávajú ako jeden zo samotných centrálnych motívov.

Takýto prejav žánrovej sebareflexie je čoraz viditeľnejší a divákmi oceňovaný. Len za minulý rok si môžeme spomenúť na austrálsky počin Scare Campaign, alebo mainstreamový hit 10 Cloverfield Lane, ktorý naháňal sledovateľa po jeho celej mozgovej kapacite a vždy ho dostal tam, kde chcel, len aby ho mohol vyhnať úplne mimo vlastnú mentálnu trať.

O niečo podobné sa bude snažiť celovečerné dielo majstra krátkych hororových filmov Patricka Reau, ktorý miluje postavy svojich filmov skúšať desivými udalosťami. Dokázal to aj filmom Nailbiter (2013), kde sa skrýša pred tornádom premenila na supernaturálnu pascu, alebo taktiež filmom The Empty Acre (2007), kde sa nič netušiaca farmárska komunita stala obeťou entity obývajúcej prázdny kus zeme.

Arbor Demon divákom predstaví dvojicu prechádzajúcu si vzťahovými problémami. Dúfajú však, že spoločne strávený čas v obklopení nádhernej prírody dokáže zaceliť rany a obnoviť na pohľad stratenú iskru ich lásky. Tento plán im však rýchlo zmarí tragická udalosť. Útok neznámeho pôvodu vezme životy lovcom s rozloženými stanmi kúsok od nich. Obaja zostanú uväznení v krehkej skrýši. Plynúci čas však začne na stôl vykladať otázky ohľadom pôvodu nebezpečenstva a jeho samotnej reálnosti. Skutočne ide o to, čo vidia? Aké tajomstvá skrýva jeden z nich?

To sa dozviete už 3. februára.

V Arbor Demon uvidíte Fionu Dourif, Roba Boutona, či Jakea Buseyho.

Trailer:

Značky: