Film ‚Tiché miesto 2‘ dostal prvý teaser trailer

Ticho!

Na Oscara nominovaný horor Tiché miesto (A Quiet Place) ovládol filmový svet v apríli minulého roku (v máji u nás). Režisérsky debut Johna Krasinskeho, herca známeho pre stvárnenie postavy Jima Halperta v seriáli The Office, vyrazil dych obrovskej väčšine návštevníkov kín.

Emocionálne zdrvujúci príbeh sledoval rodinné i hororové ťažkosti mladej rodiny žijúcej v post-apokalyptickom svete, ktorého jediným životy ovládajúcim pravidlom bolo zostať za akýchkoľvek okolností ticho.

Tiché miesto malo byť pôvodne jediným a samostatným filmom a to i napriek tomu, že jeho záverečná scéna ponechala vykopnuté dvere predstavivosti divákov. Režisér John Krasinski sa však nakoniec rozhodol vrátiť so sequelom. Podľa vlastných slov ho lákalo opäť navštíviť „tichý“ svet, ktorý má schopnosť ponúknuť viac príbehov. Namiesto „návratu“ hrdinu však sľubuje príbeh vyrozprávaný z inej perspektívy. Ako sám dodal v rozhovore pre Deadline, nemú katastrofu prežívajú i všetci ostatní.

Zatiaľčo prvý film dali scenáristicky dokopy hlavne Bryan Woods a Scott Beck, pokračovanie mal kompletne pod palcom John Krasinski. Tak ako prvý teaser trailer ukazuje, i v dvojke sa objaví jeho manželka Emily Blunt a skvelí detskí herci Millicent Simmonds a Noah Jupe. Okrem nich sa vo filme objavia aj Djimon Hounsou (Captain Marvel) a Cillian Murphy (Peaky Blinders).

Dnes vyšli krátky 30 sekundový teaser trailer a oficiálny plagát. Plný trailer vyjde 1. januára. Samotný film Tiché miesto 2 (A Quiet Place: Part II) by mal vyjsť 20.03.2020.

Teaser:

https://www.youtube.com/watch?v=QbynQn2_0RU

Záber z filmu:

Plagát: