Preskočiť na obsah

Mysteriózne zmiznutie celej triedy študentov vám pokrúti hlavy v seriáli ‚Rovnodennosť‘

Trieda 1999.

Ak patríte medzi tých, z ktorých tento šialený rok spravil poverčivého pranaoika a máte neodbytný pocit, že ešte pred odbitím poslednej sekundy tohto roku stihne nastať apokalypsa, máme pre vás dobrý tip. Čo tak sa stratiť do mysterióznej, napínavej mini-série Rovnodennosť (Equinox) a prežiť posledné dva dni bez jedinej obavy?

Rovnodennosť (Equinox) je 6 dielny seriál z dánskej produkcie, založený na populárnom podcaste Equinox 1985. Príbeh je o Astrid. Keď mala 9 rokov, v roku 1999 za záhadných okolností zmizla celá trieda maturantov. Medzi nimi bola aj Ida, staršia sestra Astrid. Nikto nevedel vysvetliť, čo sa vlastne stalo. Astrid zostali len hrozivé nočné mory a nevyliečiteľná trauma. Po 21 rokoch od tragédie má vlastnú nočnú show v rádiu, kde je zvyknutá dvíhať telefonáty pestrých poslucháčov. V jednu noc sa však akoby ocitne v ďalšej nočnej more. Zavolá jej poslucháč a predstaví sa ako Jakob Skipper. Jakob vie, čo sa v roku 1999 stalo. Vie, že všetky povery sú pravdivé. Vie to, lebo tam bol. A vie aj to, že poznal Idu. Astrid Jakoba vypátra, no bohužiaľ sa dozvie o jeho mysterióznej smrti. Astrid má ale po rokoch konečne niečo hmatateľné a urobí všetko preto, aby vyriešila nevysvetliteľnú tragédiu zmiznutia celej triedy študentov.

Seriál pre Netflix napísala Tea Lindeburg. Zahrali si v ňom Danica Curcic, Viola Martinsen, Karoline Hamm, August Carter, Ask Emil Mossberg, Alexandre Willaume, Hanne Hedelund, Lars Brygmann.

Rovnodennosť (Equinox) je z produkcie Apple Tree Productions a vyjde na Netflixe 30. decembra tohto roku.

Teaser trailer:

Zábery zo seriálu:

Zdroj: Netflix
Zdroj: Netflix

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *