Jordan Peele sa chystá na remake Ľudí spod schodov

Ikonický horor Ľudia spod schodov (The People Under the Stairs) príde v novej podobe.

Návrat do pivnice.

Ľudia spod schodov (The People Under the Stairs) je satirický horor od Wesa Cravena (Hory majú oči, Nočná mora z Elm Street, Vreskot) z roku 1991. Príbeh je o dvojici dospelých lupičov a jedného dieťaťa, ktorí sa vlámu do domu s cieľom ukradnúť vzácnu zbierku mincí. Dom však nie je prázdny, „pod schodmi“ totiž žijú deti kanibali. Tento príbeh bol podľa Cravena inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1970, kedy pokus dvoch zlodejov o vykradnutie domu v konečnom dôsledku informoval políciu o dvoch deťoch zamknutých v pivnici.

Film bol subjektom viacerých analýz. Je v ňom možné nájsť satiru a kritiku kapitalizmu, džentrifikácie a konzervativizmu. Viacerí recenzenti v ňom našli až bizarnú podobu s Ronaldom Reaganom a jeho druhou manželkou Nancy.

Práve tieto sociálne a politické motívy filmu zrejme lákali Jordana Peela, zodpovedného za oscarový horor Uteč (Get Out) a kritikmi oceňovaný horor My (Us). Magazín Collider sa exkluzívne dozvedel, že o prerábku Cravenovej klasiky sa postará práve Jordan Peele v spolupráci s Winom Rosenfeldom skrz ich vlastnú produkčnú spoločnosť Monkeypaw Productions. Zatiaľ nie je známe, či si Jordan Peele remake vezme aj pod svoje režisérske krídla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *