Preskočiť na obsah

Jordan Peele sa chystá na remake Ľudí spod schodov

Návrat do pivnice.

Ľudia spod schodov (The People Under the Stairs) je satirický horor od Wesa Cravena (Hory majú oči, Nočná mora z Elm Street, Vreskot) z roku 1991. Príbeh je o dvojici dospelých lupičov a jedného dieťaťa, ktorí sa vlámu do domu s cieľom ukradnúť vzácnu zbierku mincí. Dom však nie je prázdny, „pod schodmi“ totiž žijú deti kanibali. Tento príbeh bol podľa Cravena inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1970, kedy pokus dvoch zlodejov o vykradnutie domu v konečnom dôsledku informoval políciu o dvoch deťoch zamknutých v pivnici.

Film bol subjektom viacerých analýz. Je v ňom možné nájsť satiru a kritiku kapitalizmu, džentrifikácie a konzervativizmu. Viacerí recenzenti v ňom našli až bizarnú podobu s Ronaldom Reaganom a jeho druhou manželkou Nancy.

Práve tieto sociálne a politické motívy filmu zrejme lákali Jordana Peela, zodpovedného za oscarový horor Uteč (Get Out) a kritikmi oceňovaný horor My (Us). Magazín Collider sa exkluzívne dozvedel, že o prerábku Cravenovej klasiky sa postará práve Jordan Peele v spolupráci s Winom Rosenfeldom skrz ich vlastnú produkčnú spoločnosť Monkeypaw Productions. Zatiaľ nie je známe, či si Jordan Peele remake vezme aj pod svoje režisérske krídla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *