Dexter sa vráti na obrazovky s novými epizódami už na budúci rok

Slávny seriál Dexter sa vráti na obrazovky s novými 10 epizódami už v roku 2021.

Radšej neskoro ako nikdy.

Seriál Dexter patril od roku 2006 do finále svojej poslednej ôsmej série medzi najpopulárnejšie seriály stanice Showtime. Na Slovensku si Dexter odbil premiéru až tri roky po tej americkej, a to na JOJ v marci 2009, kde si dokázal udržať svoju vernú družinu divákov, no nedokázal zreplikovať úspech v aký v JOJ dúfali. Len po mesiaci ho kvôli neatraktívnym diváckym číslam presunuli na polnočný slot.

I napriek tomu bol seriál na Slovensku odvysielaný v celej svojej kráse. S dvojročným oneskorením bolo finále seriálu a zároveň posledná časť ôsmej série odvysielaná počas prázdnin v auguste 2015 na Plus, sesterskej stanici JOJ.

Seriál sledoval Dextera Morgana (hraný geniálnym Michaelom C. Hallom), charizmatického, inteligentného forenzného experta pracujúceho pre miamskú políciu. Na pohľad ideálny syn, brat, priateľ a milenec – jednoducho človek, ktorý má vo svojom živote poriadok. No po nociach musí dávať do poriadku miesta činu – nikoho iného, než svoje. Dexter je totiž sériový vrah so silným nutkaním zabíjať, no s ešte silnejším etickým kódexom. Celý svoj život sa snaží balancovať medzi dvomi kompletne odlišnými svetmi, len tak-tak držiac sa na hrane vnútorného konfliktu.

Keď bola finálna epizóda odvysielaná na Showtime v septembri 2013, nazvať reakciu fanúšikov „negatívnou“ veľmi nevystihuje emocionálne tsunami, ktoré sa valilo na tvorcov. A neboli to len fanúšikovia. Záver seriálu nenávideli všetci od nezávislých kritikov až po recenzentov veľkých médií. Aj samotný Michael C. Hall sa snažil veľmi diplomaticky prejaviť svoju nespokojnosť. Táto reakcia sa nezmenila ani po 7 rokoch. Populárny Screen Rant nazval poslednú epizódu Dextera tým najhorším TV koncom všetkých čias. A to článok vyšiel mesiace po finále Hry o tróny.

Ak patríte medzi fanúšikov, ktorí dúfali v návrat seriálu s nádejou v „nový“ koniec, máme pre vás dobrú správu. Deadline totiž informovali o tom, že Showtime – domov Dextera– plánuje zahájiť produkciu limitovanej série začiatkom budúceho roka s vidinou jesennej premiéry. Bude mať 10 častí a k projektu sa pripojili showrunner pôvodného seriálu Clyde Phillips a aj samotný Dexter Michael C. Hall. Detaily ešte nie sú známe, no vraj pôjde o správny návrat do sveta Dextera. Súdiac podľa toho, že sa vráti aj Michael C. Hall, sme inklinovaní tomu uveriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *