Seriál Clarice, odohrávajúci sa rok po Mlčaní jahniat, dostal oficiálny trailer

Hannibalom sa nič neskončilo. Práca Clarice pokračuje.

Majte sa pekne, Clarice.

V decembri sme priniesli správu a teaser o pripravovanom seriáli Clarice, odohrávajúcom sa jeden rok po udalostiach v Mlčaní jahniat (The Silence of the Lambs). Keďže sa dátum premiéry úvodnej epizódy nezastaviteľne blíži, CBS vydalo plnohodnotný oficiálny trailer, ktorý potenciálnym divákom predstaví postavu Clarice Starling a situáciu, v akej sa krátko po Hannibalovi Lecterovi nachádza.

Mlčanie jahniat (The Silence of the Lambs, 1991) je legendárna adaptácia románu z roku 1988 od autora Thomasa Harrisa. Kniha bola zároveň sequelom k predošlému dielu Červený drak (Red Dragon) z 1981. Filmové spracovanie ponúklo nezabudnuteľný herecký výkon Anthonyho Hopkinsa ako kanibalistického sériového vraha Dr. Hannibala Lectera, ktorý mal pomáhať vyšetrovateľke Clarice Starling s dolapením sériového vraha Buffala Billa. 

Ako sme spomínali vyššie, čoskoro odpremiérovaný seriál Clarice sa odohráva rok po udalostiach filmu Mlčanie jahniat (The Silence of the Lambs) – teda v roku 1993. Dr. Hannibal Lecter sa ukrýva pred zákonom, Buffalo Bill je mŕtvy a Clarice Starling, na ktorú stále dopadá ťažoba predošlého prípadu, sa musí vzchopiť a skočiť do vôd sériových vrahov a sexuálnych predátorov. Kvôli sláve získanej z prípadu Buffala Billa, jej kroky nesledujú len dobroprajní kolegovia a nadriadení. Clarice čaká náročný boj s desivými kriminálnikmi i so samou sebou.

I napriek tomu, že Clarice nadväzuje na Mlčanie jahniat, v seriáli sa kvôli komplikovaným autorským právam meno i dejové línie okolo Hannibala Lectera nebudú vyskytovať. To môže byť dobrá vec, a súdiac podľa traileru, Clarice bude mať čo ponúknuť.

 V seriáli si zahrali Rebecca Breeds, Shawn Doyle, Chris Farquhar, Erica Anderson, Marnee Carpenter, Lara Binamé, Lucca De Oliveira, Jayke Atkinson.

Prvá epizóda seriálu Clarice vyjde 11. februára 2021 na CBS.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *