Preskočiť na obsah

Yorkshirský rozparovač je predmetom nového dokumentárneho seriálu

5 rokov strachu na severe Anglicka.

Ak máte radi ponuré čakanie na nadchádzajúce vianočné sviatky či celkovo sledovanie desivých krimi patrí medzi vaše záľuby, Netflix má pre vás na december pripravený štvordielny dokumentárny seriál Rozparovač (The Ripper), ktorý sa pozrie na jeden z „najslávnejších“ prípadov sériových vrážd v Anglicku.

Pripravovaná dokumentárna mini-séria sa bude dôkladne pozerať na desivé udalosti, ktoré sa odohrali medzi rokmi 1975 a 1980 na severe Anglicka. Vo viacerých mestách vyčíňal sériový vrah pod prezývkou Yorkshirský Rozparovač, ktorého motív a modus operandi vtedy prirovnávali k prípadu Jacka Rozparovača. Yorkshirský Rozparovač bol zodpovedný za 13 vrážd a 10 ďalších útokov. Počas 5 rokov žili ženy v strachu, zatiaľ čo polícia vyvolávala pocit nekompetentnosti. Verejnosť strácala nádej a polícia musela doháňať to, čo na začiatku vyšetrovania zanedbala.

Táto séria tragédií sa stala varovaním do budúcna a zároveň škaredým pohľadom do reality zodpovedajúcej otázku na to, čo sa stane, ak vyšetrovanie neberú policajné jednotky vážne len preto, lebo zodpovední odspodu až nahor majú jednotný amorálny kompas ukazujúci na to, koho život je viac hoden.

Čo sa dialo počas tohto hrôzostrašného päťročného obdobia vám citlivo a detailne ukáže dokumentárny seriál Rozparovač (The Ripper), ktorý vyjde na Netflixe 16. decembra 2020.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *