Preskočiť na obsah

Ruský horor ‚Sleepless Beauty‘ vás naučí milovať spánok

Dobrú noc.

Sleepless Beauty (Ya ne splyu) je ruský horor od Pavela Khvaleeva a Aleksandry Khvaleevaovej, ktorý mal premiéru na tohtoročnom filmovom festivale Sitges v sekcii Midnight X-Treme. Film sa zahrá s pocitom, ktorý je známy každému jednému z nás – únavou.

Príbeh je o mladej učiteľke angličtiny Mile, ktorú unesie a uväzní v garáži záhadná organizácia známa pod menom Recreation. Únoscovia sa jej prihovárajú skrz hlasný reproduktor a nútia ju vykonávať bizarné a čoraz viac násilnejšie úkony. K tomu má nasadené okuliare na virtuálnu realitu a je podrobovaná sledovaniu naozaj šialených záberov. Ak chce Mila zostať nažive, musí plniť všetko, čo jej povedia. Och, a ešte jedno malé pravidlo – nesmie ani na sekundu zaspať. Pôvodne presvedčená o tom, že ide o nechutnú zábavku malej skupiny chorých anonymov, sa začne zamýšľať nad možnosťou, že je subjektom psychologického experimentu. Mila cíti, že stráca vlastný rozum. Musí nájsť spôsob, ako nájsť cestu k vlastnej mysli.

Vo filme si zahrali Polina Davydova, Aleksandr Zilberkant, Viktor Aleshko, Veronika Blokhina, Sergey Topkov, Roman Beagon, Raisa Smirnova, Evgeniy Gagarin, Andrey Tereshenko, Alevtina Scherbakova.

Sleepless Beauty (Ya ne splyu) je z produkcie Monomania Films a vyjde cez Epic Pictures Group na VOD 10. novembra a na Blu-ray 24. novembra.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *